.: Resultatlister for Copenhagen Regatta 2010 :.

Finaler, lørdag, den 22.5

 

Løb 153 - JM1X Udtagelsesløb til Ungdoms OL

Løbstid kl. 12:55

1-

Distance: 1000 m

 

No.

StartNo/Name

1000m

1

3. Hadsund Roklub
   Simon Sørensen

03.30.656

2

5. Hadsund Roklub
   Anders Olsen

03.34.328

3

2. Silkeborg
   Jacob Søby

03.34.812

4

1. Bagsværd
   Christian List Jakobsen - Bagsværd

03.38.687

 

Løb 101 - JM1XC, TU-CUP

Løbstid kl. 13:00

4-A-finale

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

7. Bagsværd 1
   Malthe Sebastian Puro - Bagsværd

01.51.312

2

14. Holstebro roklub
   Frederik Taulbjerg

01.52.500

3

10. Skovshoved 1
   Jacob Elnegaard Kjærulf

01.56.015

4

3. Bagsværd 4
   Frederik Vilandt Rasmussen - Bagsværd

01.56.593

5

6. Københavns Roklub
   Tobias Mortensen

02.00.156

6

2. Sorø Roklub
   Anders Lindblom

02.06.343

 


 

 

Løb 101 - JM1XC, TU-CUP

Løbstid kl. 13:03

5-B-finale

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. Hadsund Roklub 1
   Wiliam Wisholm

02.03.234

2

5. Bagsværd 3
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd

02.06.156

3

12. Odder Roklub
   Simon Kejser

02.19.596

4

11. Lyngby Roklub 2
   Jakob Anker

02.24.546

5

4. Lyngby Roklub 1
   Søren Baastrup

02.24.953

6

8. Hadsund Roklub 3
   Simon Toft Andersen

02.30.062

 

Løb 102 - JW2XC, TU-CUP

Løbstid kl. 13:09

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Bagsværd 1
   Mathilde Persson - Bagsværd
   New Erichsen - Bagsværd

01.49.828

2

5. Sorø Roklub 1
   Astrid Thougaard Steensberg
   Katrine Johansen

01.57.031

3

1. Sorø Roklub 2
   Anna Olesen
   Nanna Marcher

01.58.218

4

6. Roklubben Stevns
   Ulrikke Nissen
   Marie Frimann - Næstved Roklub

02.04.234

5

4. Odder Roklub
   Maibritt Lund Nielsen
   Signe Høegstad

02.13.015

6

3. Hadsund Roklub 1
   Caroline Carnfeldt
   Mia Slater

02.38.328

 


 

Løb 103 - JM1XB, TU-CUP

Løbstid kl. 13:12

4-A-finale

Distance: 1500 m

 

No.

StartNo/Name

1500m

1

13. Roklubben Ægir
   Morten Steen Jensen

05.36.640

2

16. Bagsværd 29
   Peter Christian Holmquist - Bagsværd

05.38.953

3

3. Lyngby Roklub
   Alexander Modest

05.41.765

4

9. Nordslesvigsk Roklub GULT KORT
   Andreas Christensen

05.44.296

5

12. Rocenter Århus
   Karl Bertram - Skanderborg Roklub

06.17.375

6

2. Bagsværd 22
   Mads Petersen - Bagsværd

06.31.015

 

Løb 103 - JM1XB, TU-CUP

Løbstid kl. 13:18

5-B-finale

Distance: 1500 m

 

No.

StartNo/Name

1500m

1

15. Skovshoved 1
   Tim Antonie Hansen

06.04.921

2

11. Bagsværd 45
   Tobias Thykjær - Bagsværd

06.22.328

3

4. Næstved Roklub
   Frederik Tøning Larsen

06.34.375

4

5. Rocenter Århus
   Anders Vindfeldt Bottke - Skanderborg Roklub

06.38.187

 

Løb 103 - JM1XB, TU-CUP

Løbstid kl. 13:21

6-C-finale

Distance: 1500 m

 

No.

StartNo/Name

1500m

1

7. Bagsværd
   Aksel Watson - Bagsværd

06.25.187

2

14. Hadsund Roklub
   Jacob Christiansen

06.28.687

3

10. Rocenter Århus
   Morten Wesley Malm - Aarhus Roklub

06.52.953

 


 

 

Løb 104 - JW2XB, TU-CUP

Løbstid kl. 13:30

Distance: 1500 m

 

No.

StartNo/Name

1500m

1

3. Bagsværd 1
   Ida Gørtz Jacobsen - Bagsværd
   Iben Østergaard - Bagsværd

05.47.750

2

2. Rocenter Århus
   Lucie Hirshauer - NRV, Haderslev
   Christine Egebjerg Jensen - Aarhus Roklub

05.48.468

3

4. Roklubben Ægir
   Ida Zacho Søndergaard
   Kirsten Lindbjerg

06.15.375

4

6. Odder Roklub
   Julie Poulsen
   Mette Leitzke Sørensen

06.30.109

 

Løb 107 - 1XMW-Masters

Løbstid kl. 13:36

2-

Distance: 1000 m

 

No.

StartNo/Name

1000m

1

6. Kalundborg Roklub 0,00
   Leif Pedersen

03.59.203

2

7. Skovshoved 0,00
   Hans Nøhr

03.59.484

3

9. Sorø Roklub 0,20
   Ulla Hvid

04.03.968

4

8. Roforeningen KVIK 0,10
   John Grundvald

04.07.062

5

11. Danske Studenters Roklub 0,25
   Anja Falk Riecke

04.22.234

6

10. køge roklub 0,20
   karina gravad

04.23.234

 


 

+

Løb 107 - 1XMW-Masters

Løbstid kl. 13:42

1-

Distance: 1000 m

 

No.

StartNo/Name

1000m

1

2. Sorø Roklub 0,15
   Lars Bo Andersen

03.50.593

2

1. Danske Studenters Roklub 0,00
   Jan Cederkvist

03.56.046

3

4. Hadsund Roklub 0,20
   Michael Blomstrand

04.07.281

4

5. Sorø Roklub 0,20
   Martin Köster

04.13.890

5

3. Roklubben Viking 0,15
   Rene Hansen

04.14.750

 

Løb 115 - W1X

Løbstid kl. 13:48

1-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

2. Bagsværd
   Veronika Karlsson - Bagsværd

08.12.078

2

1. Danske Studenters Roklub
   Nina Byriel Kronborg

08.39.093

 

Løb 109 - JW4X+C, TU-CUP

Løbstid kl. 13:51

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Sorø Roklub
   cox:Jens Albert Graudal
   Nanna Marcher
   Katrine Johansen
   Anna Olesen
   Astrid Thougaard Steensberg

01.55.625

2

3. Roklubben Stevns
   cox:Lisa Jensen
   Fie Nissen
   Camilla Nielsen
   Ulrikke Nissen
   Marie Frimann - Næstved Roklub

02.16.921

3

1. Hadsund Roklub
   cox:Ninna Pedersen
   Caroline Carnfeldt
   Mia Slater
   Signe Riise
   Julie-Sophie Wahl

02.30.578

 

Løb 110 - JM4X-B, TU-CUP

Løbstid kl. 13:54

1-

Distance: 1500 m

 

No.

StartNo/Name

1500m

1

1. Hadsund Roklub
   Lennart Westergaard
   Valdemar Dahlgaard
   Thomas Smed Nielsen
   Peter Munk

05.01.703

2

2. Holstebro roklub
   Mads Fischer
   Olav Blaabjerg Greve
   Laurids Brink Hundebøll
   Eskil Bech-Pedersen

05.04.218

3

3. Lyngby Roklub
   Morten Steen Jensen - Ægir
   Emil Meland Knudsen
   Magnus Bastrup
   Alexander Modest

05.16.703

4

4. Roklubben Furesø
   Markus Kojo Hagan
   Henrik Georg Eriksen
   Mads Rude Wind
   Marcus Pii Lunau Blanke

05.33.109

 

Løb 111 - JM1XA

Løbstid kl. 14:00

3-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

7. Silkeborg GULT KORT
   Jacob Søby

07.47.234

2

3. KCO
   Magnus Gregersen - Odense

07.50.578

3

2. Nordslesvigsk Roklub
   Christian Gjessing

07.55.359

4

10. Rocenter Århus
   Alex Berg Kristensen - Odder Roklub

07.56.796

5

1. KCO 2
   Nichlas Malling - Odense Roklub

07.58.453

6

9. Københavns Roklub
   Jonathan Sølve

08.00.125

 


 

 

Løb 112 - JW1XA

Løbstid kl. 14:06

1-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

1. KCO
   Emma Kiehn - Odense

07.55.375

2

3. Roklubben Ægir
   Anne Dsane Andersen

08.07.390

3

4. Bagsværd
   Cecilie Toft Torstensen - Bagsværd

08.34.187

4

2. Hadsund Roklub
   Marie Riisberg

08.48.546

5

6. Danske Studenters Roklub
   Emilie Ipsen

08.59.546

 

Løb 113 - JM2-A

Løbstid kl. 14:12

1-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

2. Sorø Roklub
   Jacob Dahlerup
   Lars Erik Graudal

07.30.187

2

1. Hadsund Roklub
   Rasmus Holst
   Morten Munk

07.42.953

 

Løb 116 - M1X

Løbstid kl. 14:24

1-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

7. Danmarks Rocenter
   Daniel Zielinski - Roskilde

07.08.578

2

2. Danske Studenters Roklub
   Anders Moustgaard

07.09.343

3

3. KC KBH 2
   Jens Olav Dahlgaard - Bagsværd roklub

07.17.140

4

8. Sorø Roklub
   Christian Mølvig

07.21.359

5

4. Helsingborgs Roddklubb
   Peter Berg

07.28.671

6

5. Roforenignen KVIK
   Frederik Østerberg

07.52.109

 


 

 

Løb 118 - M2-

Løbstid kl. 14:30

1-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

1. Bagsværd I
   Casper Naundrup Hansen - Bagsværd
   Timmy Andersen - Bagsværd

07.03.328

2

2. KC KBH
   Peter Søgaard - Bagsværd Roklub
   Emil Kerri - Sorø

07.07.015

3

3. Bagsværd 2
   Peter Sejr - Bagsværd
   Daniel Graff - Bagsværd

07.30.953

 

Løb 119 - LM1X

Løbstid kl. 14:36

1-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

6. Hadsund Roklub 3
   Jens Noll Nielsen

07.31.109

2

3. Danske Studenters Roklub
   Roberto Usai

07.38.625

3

2. Hadsund Roklub 2
   Nicolai Skjølstrup

07.40.00

4

4. Bagsværd 2
   Casper Villadsen - Bagsværd

08.06.203

 

Løb 120 - LW1X

Løbstid kl. 14:42

3-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

4. KC KBH
   Marie Gotlib - DSR

08.14.625

2

2. KC KBH
   Helene Nygaard Olsen - LDR

08.17.250

3

6. Helsingborgs Roddklubb
   Maria Pelvén

08.26.578

4

5. KC KBH
   Sarah Jürgensen - Nord Slesvig

08.31.921

5

1. Rocenter Århus
   Anna Tandrup Nyengaard - Silkeborg Roklub

08.45.984

 


 

 

Løb 122 - M2X

Løbstid kl. 14:48

3-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

5. Danmarks Rocenter 2
   Steffen Bonde Jensen - Odder Roklub
   Rasmus Quist Hansen - DSR

06.35.765

2

3. KCO
   Andreas Viig Rambøl - Odense
   Peter Nørlem - Odense Roklub

06.36.500

3

9. KC KBH
   Martin Batenburg - Roskilde
   Martin Kristensen

06.42.812

4

8. Danmarks Rocenter 4
   Christian Noll Nielsen - Hadsund Roklub
   Sophus Johannesen - Roskilde Roklub

06.49.203

5

4. Rocenter Århus
   Jens Egebjerg Bækhøj - Aarhus Roklub
   Andrej Lawaetz Bendtsen - Aarhus Roklub

06.52.593

6

11. Silkeborg
   Dan Rasmussen
   Thorbjørn Patscheider

07.01.375

 

Løb 123 - W2X

Løbstid kl. 14:54

3-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

5. Danske Studenters Roklub
   Anne Lolk
   Katrin Olsen - Københavns Roklub

07.27.984

2

2. KC KBH
   Christina Pultz - Odder Rklub
   Sarah Christensen - KVIK

07.34.437

3

1. Bagsværd
   Veronika Karlsson - Bagsværd
   Rikke Quist - Bagsværd

07.41.906

4

10. Bagsværd I
   Kirstine Halberg Engel - Bagsværd
   Anine Maria Hallander - Bagsværd

08.02.421

5

4. Bagsværd II
   Mette Jensen - Bagsværd
   Nanna Bech - Bagsværd

08.07.968

6

8. Lyngby Roklub
   Louise Wissing
   Stine Louise Knudsen

08.09.781

 

Løb 124 - M4-

Løbstid kl. 15:00

1-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

1. Danmarks Rocenter 1
   Christian Pedersen - Roskilde Roklub
   Jens Vilhelmsen - Roskilde Roklub
   Kasper Jørgensen - Roskilde Roklub
   Morten Jørgensen - Næstved Roklub

06.06.265

2

4. Danmarks Rocenter 2
   Anders Bau Hansen - Lyngby Roklub
   Lasse Dittmann - Bagsværd Roklub
   Jacob Barsøe - Roskilde
   Jacob Søgaard Larsen - Bagsværd

06.17.890

3

2. KC KBH
   Jes Struk - Bagsværd Roklub
   Michael Ludwigsen - DSR
   Mikkel Jacobsen - DSR
   Kristian Østergaard - Københavns roklub

06.22.531

4

5. Falkenberg Roddklubb
   Rasmus Melin
   Mattias Johansson
   Leif Johansson
   Nick Andersson

06.39.093

 

Løb 125 - JM4XA

Løbstid kl. 15:06

1-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

2. Nordslesvigsk Roklub
   Christian Kragh
   Marian Borsinski
   Jesper Tronier Hansen
   Karl Meyer

06.35.984

2

1. Bagsværd 1
   Andreas Dyrby - Roskilde
   Jonathan Engelbrecht - Bagsværd
   Jakob Diness - Bagsværd
   Mads Brogaard - Roskilde

06.38.218

 


 

 

Løb 127 - MW-MASTERS2X/2-

Løbstid kl. 15:12

1-

Distance: 1000 m

 

No.

StartNo/Name

1000m

1

2. Fredensborg 0,10
   Merete Boldt
   Sanne Hansen

04.08.296

2

5. Roforenignen KVIK 0,25
   Marianne Becker
   Cecilie Askov Christensen

04.19.781

3

4. Fredensborg 0,20
   Anne Mette Jørgensen
   Sanne Poulin

04.23.312

4

1. Sorø Roklub 0,00
   Elsebeth Nielsen
   Merete Busk

04.34.375

5

3. Sorø Roklub 0,15
   Laila Hjorth
   Gitte Niven Christiansen

04.57.187

 

Løb 127 - MW-MASTERS2X/2-

Løbstid kl. 15:18

2-

Distance: 1000 m

 

No.

StartNo/Name

1000m

1

11. Danske Studenters Roklub 0,13
   Asta Larjomaa
   Jakob Øivind Nielsen - Københavns Roklub

03.31.343

2

9. Danske Studenters Roklub 0,10
   Lars Nielsen
   Henrik Almegaard

03.33.875

3

8. Sorø Roklub 0,10
   Lars Bo Andersen
   Thomas Thougaard

03.35.375

4

7. Ringsted 0,00
   Steffen Feddersen
   Claus Solmer-Jørgensen

03.49.125

5

10. Danske Studenters Roklub 0,05
   Hans Tapper
   Ib Frausing

03.52.015

 


 

 

Løb 127 - MW-MASTERS2X/2-

Løbstid kl. 15:24

3-

Distance: 1000 m

 

No.

StartNo/Name

1000m

1

17. Skjold 0,00
   Finn Rosenlund
   Flemming Bay

04.28.843

2

15. Nyborg Roklub 0,37
   Annette Hansen
   Martin Kiel

04.30.031

 

Løb 128 - JM/W2XD

Løbstid kl. 15:30

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. KCO
   Asger Kiehn - Odense Roklub
   Malte Rusbjerg - Odense Roklub

02.27.187

2

3. Hadsund Roklub 1
   Julie Riisberg
   Julie-Sophie Wahl

02.45.953

3

1. Hadsund Roklub 2
   Ninna Pedersen
   Signe Riise

03.19.140

 

Løb 129 - JM4X+C,TU-CUP

Løbstid kl. 15:33

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. Bagsværd
   cox:Mathilde Persson - Bagsværd
   Andreas Ven - Bagsværd
   Malthe Sebastian Puro - Bagsværd
   Frederik Vilandt Rasmussen - Bagsværd
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd

01.25.406

2

2. Hadsund Roklub
   cox:Mathias Danmark
   Amir Turabi
   Christian Jørgensen
   Simon Hansen
   Wiliam Wisholm

01.51.250

 


 

 

Løb 130 - JW4X-B, TU-CUP

Løbstid kl. 15:36

1-

Distance: 1500 m

 

No.

StartNo/Name

1500m

1

1. Roklubben Ægir
   Ida Dsane Andersen
   Emma Munk
   Ida Zacho Søndergaard
   Nanna Lybæk Knudsen

05.44.359

2

2. Bagsværd 1
   Asta Bjelke Christensen - Bagsværd
   Frederikke Bay - Bagsværd
   Ida Gørtz Jacobsen - Bagsværd
   Iben Østergaard - Bagsværd

05.51.265

 

Løb 139 - M4X

Løbstid kl. 15:54

1-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

1. Danske Studenters Roklub
   Frank Steffensen
   Mark Hartsteen
   Tøger Berg
   Emil Hornung

06.11.984

2

3. Hadsund Roklub
   Jens Bækhøj - Århus
   Nicolai Skjølstrup
   Andrej Lawaetz - Århus
   Jens Noll Nielsen

06.20.718

3

2. Bagsværd
   Alexander Strarup Sørensen - Bagsværd
   Frederic Maigaard - Bagsværd
   Christian Michaelsen - Bagsværd
   Andreas Rasmussen - Bagsværd

06.33.937

4

4. Bagsværd 2
   Eddi Søgaard - Bagsværd
   Michael Truelsen - Bagsværd
   Petros Draiby - Bagsværd
   Kristoffer Hoffman - Bagsværd

07.37.234

 


 

 

Løb 140 - W4X

Løbstid kl. 16:00

1-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

2. Danmarks Rocenter
   Lea Jacobsen - Roforeningen KVIK
   Lisbet Jakobsen - Bagsværd Roklub
   Fie Udby - Roforeningen KVIK
   Tanja Ehlers - Bagsværd Roklub

06.42.406

2

4. Danske Studenters Roklub
   Nina Byriel Kronborg
   Naja Holten Møller
   Anna Munk Layborn
   Mette Dyrlund Petersen

07.21.984

3

3. Bagsværd II
   Mette Jensen - Bagsværd
   Kirstine Halberg Engel - Bagsværd
   Anine Maria Hallander - Bagsværd
   Nanna Bech - Bagsværd

07.29.265

4

1. Bagsværd I
   Nina Træholt Olsen - Bagsværd
   Hanne Lisberg Svenningsen - Bagsværd
   Stine Boelck Paulsen - Bagsværd
   Cecilie - Bagsværd

08.42.250

 

Løb 141 - JM2XA

Løbstid kl. 16:06

3-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

2. KCO 1
   Oliver Kiehn - Odense Roklub
   Mathias Larsen - Odder Roklub

06.50.203

2

6. Hadsund Roklub
   Simon Sørensen
   Anders Olsen

07.03.328

3

4. Bagsværd I
   Oscar Petersen - Bagsværd
   Mike Christensen - Bagsværd

07.06.984

4

8. KCO 2
   Benjamin Bahne Larsen - Odense Roklub
   Jesper Fredsted - Odense Roklub

07.12.656

5

3. Rocenter Århus
   Andreas Lysdal Andersen - Ry Roklub
   Alex Berg Kristensen - Odder Roklub

07.31.500

 


 

 

Løb 142 - JW2XA

Løbstid kl. 16:12

1-

Distance: 2000 m

 

No.

StartNo/Name

2000m

1

5. Roklubben Ægir
   Marie Pietrazek
   Sara Nissen

07.47.921

2

4. Hadsund Roklub 1
   Mette Noll Nielsen
   Trine Toft Andersen

07.49.734

3

6. Bagsværd
   Charlotte Pedersen - Holstebro
   Sofie Maagaard Jensen - Bagsværd

07.51.781

4

1. Rocenter Århus UFK fra løb 138
   Maja Knudsen - Roklubben Ægir
   Anna Tandrup Nyengaard - Silkeborg Roklub

07.53.328

5

3. Hadsund Roklub 2
   Agnete Sørensen
   Sara Janner Olesen

07.53.890

6

2. Silkeborg
   Astrid Bertelsen
   Stephanie Svendgaard

08.43.234

 

Løb 108 - JM/W1XD

Løbstid kl. 16:18

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Roklubben Stevns
   Anne-Kristine Haunsvig

02.36.671

2

3. Hadsund Roklub 4
   Signe Riise

02.51.203

3

6. Hadsund Roklub 1
   Julie-Sophie Wahl

02.56.046

4

4. Hadsund Roklub 2
   Julie Riisberg

03.08.796

5

1. Hadsund Roklub 3
   Ninna Pedersen

03.35.015

 


 

 

Løb 144 - JM2XC, TU-CUP

Løbstid kl. 16:24

3-A-finale

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

0

11. Odder Roklub
   Anders Leitzke Sørensen
   Johannes Dahm

0

10. Roklubben Furesø
   Henrik Georg Eriksen
   Markus Kojo Hagan

0

8. Holstebro roklub
   Jonathan Nielsen
   Frederik Taulbjerg

0

1. Sorø Roklub
   Anders Lindblom
   Kasper Kusier Nielsen

0

2. Bagsværd 2
   Andreas Ven - Bagsværd
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd

0

6. Bagsværd 1
   Malthe Sebastian Puro - Bagsværd
   Frederik Vilandt Rasmussen - Bagsværd

 

Løb 144 - JM2XC, TU-CUP

Løbstid kl. 16:27

4-B-finale

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

4. Hadsund Roklub 2
   Simon Hansen
   Wiliam Wisholm

2

12. Odder Roklub
   Kristoffer Krogh
   Simon Kejser

3

14. Lyngby Roklub
   Jakob Anker
   Søren Baastrup

4

3. Odder Roklub
   Mads Hougaard
   Rasmus Mogensen

5

5. Hadsund Roklub 1
   Simon Toft Andersen
   Simon Christensen

 


 

 

Løb 145 - JW1XC, TU-CUP

Løbstid kl. 16:33

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. Bagsværd 1
   Mathilde Persson - Bagsværd

01.58.390

2

4. Bagsværd 2
   New Erichsen - Bagsværd

02.09.671

3

6. Næstved Roklub
   Marie Frimann

02.21.515

4

2. Skovshoved 1
   Caroline Schock Petersen

02.23.578

5

3. Hadsund Roklub 1
   Caroline Carnfeldt

02.54.625

999

5. Maribo Roklub
   Ida Haapanen

udgået

 

Løb 146 - JM2XB , TU-CUP

Løbstid kl. 16:36

3-A-finale

Distance: 1500 m

 

No.

StartNo/Name

1500m

1

5. KCO
   Esben Rusbjerg - Odense
   Niklas Sørensen - Odense

05.15.921

2

2. Hadsund Roklub
   Thomas Smed Nielsen
   Peter Munk

05.19.171

3

12. Bagsværd 78
   Jakob Diness - Bagsværd
   Jonathan Engelbrecht - Bagsværd

05.22.093

4

14. Bagsværd 1
   Andreas Dyrby - Roskilde
   Mads Brogaard - Roskilde

05.29.593

5

10. Holstebro roklub
   Laurids Brink Hundebøll
   Eskil Bech-Pedersen

05.32.093

6

6. Lyngby Roklub
   Emil Meland Knudsen
   Magnus Bastrup

06.08.828

 


 

 

Løb 146 - JM2XB , TU-CUP

Løbstid kl. 16:42

4-B-finale

Distance: 1500 m

 

No.

StartNo/Name

1500m

1

7. Skovshoved 1
   Tim Antonie Hansen
   Jacob Elnegaard Kjærulf

05.48.468

2

4. Holstebro roklub
   Olav Blaabjerg Greve
   Troels Byskov

05.58.734

3

3. Sorø Roklub
   Michael Rask Bertelsen
   Andreas Sloth

06.04.375

4

1. Bagsværd 59
   Aksel Watson - Bagsværd
   Tobias Thykjær - Bagsværd

06.08.546

5

11. Roklubben Furesø
   Mads Rude Wind
   Marcus Pii Lunau Blanke

06.19.953

999

8. Rocenter Århus
   Karl Bertram - Skanderborg Roklub
   Anders Vindfeldt Bottke - Skanderborg Roklub

udgået

 

Løb 147 - JW1XB, TU-CUP

Løbstid kl. 16:48

3-A-finale

Distance: 1500 m

 

No.

StartNo/Name

1500m

1

5. Roklubben Furesø
   Rebecca Busk

06.36.609

2

7. Sorø Roklub
   Susan Jes Buus

06.42.078

3

1. Roklubben Ægir 1
   Emma Munk

06.45.906

4

9. Rocenter Århus
   Christine Egebjerg Jensen - Aarhus Roklub

06.47.562

5

6. Roklubben Ægir 2
   Ida Dsane Andersen

06.54.843

6

4. Nordslesvigsk Roklub
   Lucie Hirschauer

07.00.812

 


 

 

Løb 147 - JW1XB, TU-CUP

Løbstid kl. 16:54

4-B-finale

Distance: 1500 m

 

No.

StartNo/Name

1500m

1

12. Maribo Roklub
   Mie Haapanen

06.43.743

2

2. Hadsund Roklub
   Trine Andersen

06.50.484

3

3. Roskilde Roklub
   Mie Toft Nilsson

06.55.765

4

11. Roklubben Ægir 3
   Nanna Lybæk Knudsen

07.00.562

 

Løb 148 - 4-/4X/8+MW-Masters

Løbstid kl. 17:00

1-

Distance: 1000 m

 

No.

StartNo/Name

1000m

1

5. Sorø Roklub 0,20
   Ulla Hvid
   Kirsten From
   Ruth Köster
   Jane Steensberg

03.42.031

2

3. Fredensborg 0,10
   Merete Boldt
   Anne Mette Jørgensen
   Sanne Poulin
   Bettina Cervin

03.42.421

3

6. Danske Studenters Roklub 0,25
   Henriette Stokholm
   Janne Flensborg Otzen
   Christine Bille
   Laura Thatt

03.54.250

4

1. Sorø Roklub 0,00
   Merete Busk
   Laila Hjorth
   Birgit Juel-Hansen
   Elsebeth Nielsen

03.59.156

5

4. køge roklub 0,15
   kaj christensen
   leif christensen
   anker jacobsen
   john nielsen

04.41.453

 


 

 

Løb 148 - 4-/4X/8+MW-Masters

Løbstid kl. 17:06

2-

Distance: 1000 m

 

No.

StartNo/Name

1000m

1

8. Danske Studenters Roklub 0,20
   Lars Nielsen
   Henrik Almegaard
   Hans Tapper
   Ib Frausing

03.42.468

2

7. Roskilde Roklub 0,00
   Jan Rud Andersen
   Christian Toft Sørensen
   Sven Lyster
   Svend Aage Nielsen - Fredensborg Roklub

03.49.578

3

11. Københavns Roklub 0,45
   cox:Frederik Leicht
   Christian Hedegaard Jensen
   Jens Rasmussen
   Lars Pind
   Jeppe Branner
   Christian Lotz Felter
   Mikkel Nørgaard Schmidt
   Mads Peter Andersen
   Kenny Andersen

03.51.843

4

10. Sorø Roklub 0,20
   Martin Köster
   Jens Erik Redsted Jensen
   Leif Hansen
   Peter Lindblom

03.58.359

5

9. Aalborg Roklub 0,20
   cox:Hans Jensen
   Bernhard Andersen
   Niels Erik Hoffman
   Flemming Due Nielsen
   Michael Hermansen
   Jens Christian Jensen
   Poul Fogh
   Aage Nielsen
   Roar Clausen

04.03.312

 


 

 

Løb 150 - W2XMotion+

Løbstid kl. 17:12

1-

Distance: 1000 m

 

No.

StartNo/Name

1000m

1

3. Roforenignen KVIK
   Sarah Haubro Lauritzen
   Rikke C. Nielsen

03.48.609

2

5. Danske Studenters Roklub
   Alberte Paarup
   Emilie Ipsen

04.12.875

3

2. Københavns Roklub 2
   Maja Brisson
   Marie Trasdahl Møller

04.16.265

4

4. Københavns Roklub 3
   Diana Kofod
   Anna Signe Lindasdatter Troelsen

04.21.156

99

1. Hadsund Roklub UFK fra løb 105
   Kenn Bach Møller
   Brian Smed Nielsen

03.39.796

 

Løb 151 - M1XMotion+

Løbstid kl. 17:18

1-

Distance: 1000 m

 

No.

StartNo/Name

1000m

1

1. Roskilde Roklub
   Christian Bencke Nielsen

03.52.078

2

3. Bagsværd
   Søren Jørgensen - Bagsværd

04.21.406

3

2. Hadsund Roklub
   Thomas Hjort

04.34.578

 

Løb 152 - W1xMotion+

Løbstid kl. 17:24

1-

Distance: 1000 m

 

No.

StartNo/Name

1000m

1

3. Roskilde Roklub
   Signe Bech

04.15.734

2

2. køge roklub
   karina gravad

04.33.406

3

1. Roklubben Furesø
   Ida Nymann Petersen

04.39.718