.: Startliste for Copenhagen Regatta 2010 :.

Vers 8

Løb 105 - M2XNye roere

Finale kl.

 

Distance: 1000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 106 - W1XNye roere

Finale kl.

 

Distance: 1000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 114 - JW2-A

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 117 - W2-

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 121 - W4-

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 126 - JW4XA

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 131 - JM4-A

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 132 - JW4-A

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 133 - LM2X

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 134 - LW2X

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 135 - M1XB

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 136 - W1XB

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 137 - M2XB

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 138 - W2XB

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 143 - M8+

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

 

1 KC KBH - AFMELDT
   cox:NN NN
   Emil Kerri - Sorø
   Jens Olav Dahlgaard - Bagsværd roklub
   Jes Struk - Bagsværd Roklub
   Kristian Østergaard - Københavns roklub
   Michael Ludwigsen - DSR
   Ole Søgaard - Køge Roklub
   Peter Søgaard - Bagsværd Roklub
   Mikkel Jacobsen - DSR

 

Løb 149 - 2XMotion+

Finale kl.

 

Distance: 1000 m

 

1 Roforenignen KVIK - AFMELDT
   Martin Rasmussen
   Christian Hilbig

 

Løb 153 - JM1X Udtagelsesløb til Ungdoms OL

Finale kl. 12:55

 

Distance: 1000 m

 

1 Bagsværd
   Christian List Jakobsen - Bagsværd

2 Silkeborg
   Jacob Søby

3 Hadsund Roklub
   Simon Sørensen

4 Odense Roklub - AFMELDT
   Anders B. Michelsen - Odense

5 Hadsund Roklub
   Anders Olsen

6 Hadsund Roklub - AFMELDT
   Morten Munk

 

Løb 101 - JM1XC, TU-CUP

Finale kl. 13:00

 

Distance: 500 m

 

Indledende kl: 08:30

 

1 Hadsund Roklub 1
   Wiliam Wisholm

2 Sorø Roklub
   Anders Lindblom

3 Bagsværd 4
   Frederik Vilandt Rasmussen - Bagsværd

4 Lyngby Roklub 1
   Søren Baastrup

5 Bagsværd 3
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd

6 Københavns Roklub
   Tobias Mortensen

7 Bagsværd 1
   Malthe Sebastian Puro - Bagsværd

8 Hadsund Roklub 3
   Simon Toft Andersen

9 Hadsund Roklub 2 - AFMELDT
   Amir Turabi

10 Skovshoved 1
   Jacob Elnegaard Kjærulf

11 Lyngby Roklub 2
   Jakob Anker

12 Odder Roklub
   Simon Kejser

13 Bagsværd 2 - AFMELDT
   Andreas Ven - Bagsværd

14 Holstebro roklub
   Frederik Taulbjerg

 

Løb 102 - JW2XC, TU-CUP

Finale kl. 13:09

 

Distance: 500 m

 

1 Sorø Roklub 2
   Anna Olesen
   Nanna Marcher

2 Bagsværd 1
   Mathilde Persson - Bagsværd
   New Erichsen - Bagsværd

3 Hadsund Roklub 1
   Caroline Carnfeldt
   Mia Slater

4 Odder Roklub
   Maibritt Lund Nielsen
   Signe Høegstad

5 Sorø Roklub 1
   Astrid Thougaard Steensberg
   Katrine Johansen

6 Roklubben Stevns
   Ulrikke Nissen
   Marie Frimann - Næstved Roklub

 

Løb 103 - JM1XB, TU-CUP

Finale kl. 13:12

 

Distance: 1500 m

 

Indledende kl: 08:42

 

1 Holstebro roklub
   Mads Fischer

2 Bagsværd 22
   Mads Petersen - Bagsværd

3 Lyngby Roklub
   Alexander Modest

4 Næstved Roklub
   Frederik Tøning Larsen

5 Rocenter Århus
   Anders Vindfeldt Bottke - Skanderborg Roklub

6 KCO
   Ruben Zwisler - Odense

7 Bagsværd
   Aksel Watson - Bagsværd

8 Åhus Roddklubb - AFMELDT
   Tim Block

9 Nordslesvigsk Roklub
   Andreas Christensen

10 Rocenter Århus
   Morten Wesley Malm - Aarhus Roklub

11 Bagsværd 45
   Tobias Thykjær - Bagsværd

12 Rocenter Århus
   Karl Bertram - Skanderborg Roklub

13 Roklubben Ægir
   Morten Steen Jensen

14 Hadsund Roklub
   Jacob Christiansen

15 Skovshoved 1
   Tim Antonie Hansen

16 Bagsværd 29
   Peter Christian Holmquist - Bagsværd

 

Løb 104 - JW2XB, TU-CUP

Finale kl. 13:30

 

Distance: 1500 m

 

1 Odder Roklub - AFMELDT
   Julie Poulsen
   Mette Leitzke Sørensen

2 Rocenter Århus
   Lucie Hirshauer - NRV, Haderslev
   Christine Egebjerg Jensen - Aarhus Roklub

3 Bagsværd 1
   Ida Gørtz Jacobsen - Bagsværd
   Iben Østergaard - Bagsværd

4 Roklubben Ægir
   Ida Zacho Søndergaard
   Kirsten Lindbjerg

5 Maribo Roklub
   Mie Haapanen
   Sarah Nielsen

6 Odder Roklub
   Julie Poulsen
   Mette Leitzke Sørensen

 

Løb 107 - 1XMW-Masters

Finale kl. 13:36

 

Distance: 1000 m

 

1 Danske Studenters Roklub 0,00

   Jan Cederkvist

2 Sorø Roklub 0,15
   Lars Bo Andersen

3 Roklubben Viking 0,15

   Rene Hansen

4 Hadsund Roklub 0,20
   Michael Blomstrand

5 Sorø Roklub 0,20
   Martin Köster

7 Skovshoved 0,00
   Hans Nøhr

8 Roforeningen KVIK 0,10
   John Grundvald

9 Sorø Roklub 0,20
   Ulla Hvid

10 køge roklub 0,20

  karina gravad

11 Danske Studenters Roklub 0,25
   Anja Falk Riecke

 

Løb 115 - W1X

Finale kl. 13:48

 

Distance: 2000 m

 

1 Danske Studenters Roklub
   Nina Byriel Kronborg

2 Bagsværd
   Veronika Karlsson - Bagsværd

 

Løb 109 - JW4X+C, TU-CUP

Finale kl. 13:51

 

Distance: 500 m

 

1 Hadsund Roklub
   cox:Ninna Pedersen
   Caroline Carnfeldt
   Mia Slater
   Signe Riise
   Julie-Sophie Wahl

2 Sorø Roklub
   cox:Jens Albert Graudal
   Nanna Marcher
   Katrine Johansen
   Anna Olesen
   Astrid Thougaard Steensberg

3 Roklubben Stevns
   cox:Lisa Jensen
   Fie Nissen
   Camilla Nielsen
   Ulrikke Nissen
   Marie Frimann - Næstved Roklub

 

 

Løb 110 - JM4X-B, TU-CUP

Finale kl. 13:54

 

Distance: 1500 m

 

1 Hadsund Roklub
   Lennart Westergaard
   Valdemar Dahlgaard
   Thomas Smed Nielsen
   Peter Munk

2 Holstebro roklub
   Troels Byskov
   Olav Blaabjerg Greve
   Laurids Brink Hundebøll
   Eskil Bech-Pedersen

3 Lyngby Roklub
   Morten Steen Jensen - Ægir
   Emil Meland Knudsen
   Magnus Bastrup
   Alexander Modest

4 Roklubben Furesø
   Markus Kojo Hagan
   Henrik Georg Eriksen
   Mads Rude Wind
   Marcus Pii Lunau Blanke

 

Løb 111 - JM1XA

Finale kl. 14:00

 

Distance: 2000 m

 

1 KCO 2
   Nichlas Malling - Odense Roklub

2 Nordslesvigsk Roklub
   Christian Gjessing

3 KCO
   Magnus Gregersen - Odense

4 Roskilde Roklub - AFMELDT
   Martin Brenøe

5 Bagsværd
   Christian List Jakobsen - Bagsværd

6 Rocenter Århus
   Andreas Lysdal Andersen - Ry Roklub

7 Silkeborg
   Jacob Søby

8 Roskilde Roklub
   Magnus Teglbjerg

9 Københavns Roklub
   Jonathan Sølve

10 Rocenter Århus
   Alex Berg Kristensen - Odder Roklub

 

Løb 112 - JW1XA

Finale kl. 14:06

 

Distance: 2000 m

 

1 KCO
   Emma Kiehn - Odense

2 Hadsund Roklub
   Marie Riisberg

3 Roklubben Ægir
   Anne Dsane Andersen

4 Bagsværd
   Cecilie Toft Torstensen - Bagsværd

6 Danske Studenters Roklub UFK
   Emilie Ipsen

 

 

Løb 113 - JM2-A

Finale kl. 14:12

 

Distance: 2000 m

 

1 Hadsund Roklub
   Rasmus Holst
   Morten Munk

2 Sorø Roklub
   Jacob Dahlerup
   Lars Erik Graudal

 

Løb 116 - M1X

Finale kl. 14:24

 

Distance: 2000 m

 

1 Bagsværd - AFMELDT
   Christian Michaelsen - Bagsværd

2 Danske Studenters Roklub
   Anders Moustgaard

3 KC KBH 2
   Jens Olav Dahlgaard - Bagsværd roklub

4 Helsingborgs Roddklubb
   Peter Berg

5 Roforenignen KVIK
   Frederik Østerberg

6 KC KBH 1 - AFMELDT
   Ole Søgaard - Køge Roklub

7 Danmarks Rocenter
   Daniel Zielinski - Roskilde

8 Sorø Roklub
   Christian Mølvig

 

Løb 118 - M2-

Finale kl. 14:30

 

Distance: 2000 m

 

1 Bagsværd I
   Casper Naundrup Hansen - Bagsværd
   Timmy Andersen - Bagsværd

2 KC KBH
   Peter Søgaard - Bagsværd Roklub
   Emil Kerri - Sorø

3 Bagsværd 2
   Peter Sejr - Bagsværd
   Daniel Graff - Bagsværd

 

 

Løb 119 - LM1X

Finale kl. 14:36

 

Distance: 2000 m

 

Indledende kl: 09:24

 

1 Bagsværd 1
   Steen Christensen - Bagsværd

2 Hadsund Roklub 2
   Nicolai Skjølstrup

3 Danske Studenters Roklub
   Roberto Usai

4 Bagsværd 2
   Casper Villadsen - Bagsværd

5 Hadsund Roklub 1
   Emil Riise

6 Hadsund Roklub 3
   Jens Noll Nielsen

7 Silkeborg - AFMELDT
   Dan Rasmussen

8 Viking 2 - AFMELDT
   Johannes Løje - Viking

9 Roklubben Viking
   Johannes Løje

10 Roskilde Roklub
   Christian Bencke Nielsen

 

Løb 120 - LW1X

Finale kl. 14:42

 

Distance: 2000 m

 

Indledende kl: 09:36

 

1 Rocenter Århus
   Anna Tandrup Nyengaard - Silkeborg Roklub

2 KC KBH
   Helene Nygaard Olsen - LDR

3 Rocenter Århus
   Maja Knudsen - Roklubben Ægir

4 KC KBH
   Marie Gotlib - DSR

5 KC KBH
   Sarah Jürgensen - Nord Slesvig

6 Helsingborgs Roddklubb
   Maria Pelvén

7 Roskilde Roklub
   Signe Bech

8 Bagsværd - AFMELDT
   Kirstine Halberg Engel - Bagsværd

 

Løb 122 - M2X

Finale kl. 14:48

 

Distance: 2000 m

 

Indledende kl: 09:48

 

1 Danmarks Rocenter 3
   Hans Christian Sørensen - Odense Roklub
   Henrik Victor Stephansen - Roklubben Furesø

2 Bagsværd - AFMELDT
   Jacob Neergaard - Bagsværd
   Jannik Nilton

3 KCO
   Andreas Viig Rambøl - Odense
   Peter Nørlem - Odense Roklub

4 Rocenter Århus
   Jens Egebjerg Bækhøj - Aarhus Roklub
   Andrej Lawaetz Bendtsen - Aarhus Roklub

5 Danmarks Rocenter 2
   Steffen Bonde Jensen - Odder Roklub
   Rasmus Quist Hansen - DSR

6 Roforenignen KVIK
   Martin Rasmussen
   Christian Hilbig

7 Lyngby Roklub
   Asbjørn Rugh - Furesø
   Rasmus Meland Knudsen

8 Danmarks Rocenter 4
   Christian Noll Nielsen - Hadsund Roklub
   Sophus Johannesen - Roskilde Roklub

9 KC KBH
   Martin Batenburg - Roskilde
   Martin Kristensen

10 Bagsværd fra 133
   Emil Heinrichsen - Bagsværd
   Jacob Janson - DSR

11 Silkeborg
   Dan Rasmussen
   Thorbjørn Patscheider

12 Danmarks Rocenter 1 - AFMELDT
   Mads Rasmussen - DSR
   Thomas Larsen - Bagsværd Roklub

 

Løb 123 - W2X

Finale kl. 14:54

 

Distance: 2000 m

 

Indledende kl: 10:00

 

1 Bagsværd
   Veronika Karlsson - Bagsværd
   Rikke Quist - Bagsværd

2 KC KBH
   Christina Pultz - Odder Rklub
   Sarah Christensen - KVIK

3 Roklubben Furesø
   Marianne Henney
   Ida Nymann Petersen

4 Bagsværd II
   Mette Jensen - Bagsværd
   Nanna Bech - Bagsværd

5 Danske Studenters Roklub
   Anne Lolk
   Katrin Olsen - Københavns Roklub

6 Danske Studenters Roklub - AFMELDT
   Naja Holten Møller
   Mette Dyrlund Petersen

7 Københavns Roklub
   Karen Sørensen
   Tilde Hurup

8 Lyngby Roklub
   Louise Wissing
   Stine Louise Knudsen

9 Danmarks Rocenter 1 - AFMELDT
   Helle Tibian - DSR
   Mia Espersen - Bagsværd Roklub

10 Bagsværd I
   Kirstine Halberg Engel - Bagsværd
   Anine Maria Hallander - Bagsværd

 

Løb 124 - M4-

Finale kl. 15:00

 

Distance: 2000 m

 

1 Danmarks Rocenter 1
   Christian Pedersen - Roskilde Roklub
   Jens Vilhelmsen - Roskilde Roklub
   Kasper Jørgensen - Roskilde Roklub
   Morten Jørgensen - Næstved Roklub

2 KC KBH
   Jes Struk - Bagsværd Roklub
   Michael Ludwigsen - DSR
   Mikkel Jacobsen - DSR
   Kristian Østergaard - Københavns roklub

3 Bagsværd - AFMELDT

4 Danmarks Rocenter 2
   Anders Bau Hansen - Lyngby Roklub
   Lasse Dittmann - Bagsværd Roklub
   Jacob Barsøe - Roskilde
   Jacob Søgaard Larsen - Bagsværd

5 Falkenberg Roddklubb
   Rasmus Melin
   Mattias Johansson
   Leif Johansson
   Nick Andersson

6 Danmarks Rocenter UFK - AFMELDT
   Henrik Victor Stephansen - Roklubben Furesø
   Hans Christian Sørensen - Odense Roklub
   Christian Noll Nielsen - Hadsund Roklub
   Sophus Johannesen - Roskilde Roklub

 

Løb 125 - JM4XA

Finale kl. 15:06

 

Distance: 2000 m

 

1 Bagsværd 1
   Andreas Dyrby - Roskilde
   Jonathan Engelbrecht - Bagsværd
   Jakob Diness - Bagsværd
   Mads Brogaard - Roskilde

2 Nordslesvigsk Roklub
   Christian Kragh
   Marian Borsinski
   Jesper Tronier Hansen
   Karl Meyer

3 Holstebro roklub - AFMELDT
   Mads Fischer
   Jarl Alexander Thusgård Poulsen
   Laurids Brink Hundebøll
   Eskil Bech-Pedersen

 

 

Løb 127 - MW-MASTERS2X/2-

Finale kl. 15:12

 

Distance: 1000 m

 

1 Sorø Roklub 0,00
   Elsebeth Nielsen
   Merete Busk

2 Fredensborg 0,10
   Merete Boldt
   Sanne Hansen

3 Sorø Roklub 0,15
   Laila Hjorth
   Gitte Niven Christiansen

4 Fredensborg 0,20

   Anne Mette Jørgensen
   Sanne Poulin

5 Roforenignen KVIK 0,25
   Marianne Becker
   Cecilie Askov Christensen

7 Ringsted 0,00
   Steffen Feddersen
   Claus Solmer-Jørgensen

8 Sorø Roklub 0,05
   Lars Bo Andersen
   Thomas Thougaard

9 Danske Studenters Roklub 0,10
   Lars Nielsen
   Henrik Almegaard

10 Danske Studenters Roklub 0,10

   Hans Tapper
   Ib Frausing

11 Danske Studenters Roklub 0,13
   Asta Larjomaa
   Jakob Øivind Nielsen - Københavns Roklub

14 Danske Studenters Roklub 0,00 - AFMELDT
   Jens Rokkedal
   Jan Cederkvist

15 Nyborg Roklub 0,08

   Annette Hansen
   Martin Kiel

16 Lyngby Roklub 0,25
   Lasse T. Nielsen
   Carl Ove Hansen

17 Skjold 0,45
   Jørgen Eriksen
   Flemming Bay

 

Løb 128 - JM/W2XD

Finale kl. 15:30

 

Distance: 500 m

 

1 Hadsund Roklub 2
   Ninna Pedersen
   Signe Riise

2 KCO
   Asger Kiehn - Odense Roklub
   Malte Rusbjerg - Odense Roklub

3 Hadsund Roklub 1
   Julie Riisberg
   Julie-Sophie Wahl

 

 

Løb 129 - JM4X+C,TU-CUP

Finale kl. 15:33

 

Distance: 500 m

 

1 Bagsværd
   cox:Mathilde Persson - Bagsværd
   Andreas Ven - Bagsværd
   Malthe Sebastian Puro - Bagsværd
   Frederik Vilandt Rasmussen - Bagsværd
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd

2 Hadsund Roklub
   cox:Mathias Danmark
   Amir Turabi
   Christian Jørgensen
   Simon Hansen
   Wiliam Wisholm

 

Løb 130 - JW4X-B, TU-CUP

Finale kl. 15:36

 

Distance: 1500 m

 

1 Roklubben Ægir
   Ida Dsane Andersen
   Emma Munk
   Ida Zacho Søndergaard
   Nanna Lybæk Knudsen

2 Bagsværd 1
   Asta Bjelke Christensen - Bagsværd
   Frederikke Bay - Bagsværd
   Ida Gørtz Jacobsen - Bagsværd
   Iben Østergaard - Bagsværd

 

Løb 139 - M4X

Finale kl. 15:54

 

Distance: 2000 m

 

1 Danske Studenters Roklub
   Frank Steffensen
   Mark Hartsteen
   Tøger Berg
   Emil Hornung

2 Bagsværd
   Alexander Strarup Sørensen - Bagsværd
   Frederic Maigaard - Bagsværd
   Niclas Mørck - Bagsværd
   Andreas Rasmussen - Bagsværd

3 Hadsund Roklub/Århus
   Jens Bækhøj - Århus
   Nicolai Skjølstrup
   Andrej Lawaetz - Århus
   Jens Noll Nielsen

4 Bagsværd 2
   Eddi Søgaard - Bagsværd
   Michael Truelsen - Bagsværd
   Petros Draiby - Bagsværd
   Kristoffer Hoffman - Bagsværd

 

Løb 140 - W4X

Finale kl. 16:00

 

Distance: 2000 m

 

1 Bagsværd I
   Nina Træholt Olsen - Bagsværd
   Hanne Lisberg Svenningsen - Bagsværd
   Stine Boelck Paulsen - Bagsværd
   Cecilie - Bagsværd

2 Danmarks Rocenter
   Lea Jacobsen - Roforeningen KVIK
   Lisbet Jakobsen - Bagsværd Roklub
   Fie Udby - Roforeningen KVIK
   Tanja Ehlers - Bagsværd Roklub

3 Bagsværd II
   Mette Jensen - Bagsværd
   Kirstine Halberg Engel - Bagsværd
   Anine Maria Hallander - Bagsværd
   Nanna Bech - Bagsværd

4 Danske Studenters Roklub
   Nina Byriel Kronborg
   Naja Holten Møller
   Anna Munk Layborn
   Mette Dyrlund Petersen

 

Løb 141 - JM2XA

Finale kl. 16:06

 

Distance: 2000 m

 

Indledende kl: 10:12

 

1 Roklubben Ægir
   Christian Due Nielsen
   Mathias Christensen

2 KCO 1
   Oliver Kiehn - Odense Roklub
   Mathias Larsen - Odder Roklub

3 Rocenter Århus
   Andreas Lysdal Andersen - Ry Roklub
   Alex Berg Kristensen - Odder Roklub

4 Bagsværd I
   Oscar Petersen - Bagsværd
   Mike Christensen - Bagsværd

5 Roskilde Roklub - AFMELDT
   Martin Brenøe
   Magnus Teglbjerg

6 Hadsund Roklub
   Simon Sørensen
   Anders Olsen

7 Bagsværd II
   Frederik Holm - Viking
   Christoffer Korfitsen - Bagsværd

8 KCO 2
   Benjamin Bahne Larsen - Odense Roklub
   Jesper Fredsted - Odense Roklub

9 Holstebro roklub - AFMELDT
   Mads Fischer
   Jarl Alexander Thusgård Poulsen

 

 

Løb 142 - JW2XA

Finale kl. 16:12

 

Distance: 2000 m

 

1 Rocenter Århus UFK fra løb 138
   Maja Knudsen - Roklubben Ægir
   Anna Tandrup Nyengaard - Silkeborg Roklub

2 Silkeborg
   Astrid Bertelsen
   Stephanie Svendgaard

3 Hadsund Roklub 2
   Agnete Sørensen
   Sara Janner Olesen

4 Hadsund Roklub 1
   Mette Noll Nielsen
   Trine Toft Andersen

5 Roklubben Ægir
   Marie Pietrazek
   Sara Nissen

6 Bagsværd
   Charlotte Pedersen - Holstebro
   Sofie Maagaard Jensen - Bagsværd

 

Løb 108 - JM/W1XD

Finale kl. 16:18

 

Distance: 500 m

 

1 Hadsund Roklub 3
   Ninna Pedersen

2 Roklubben Stevns
   Anne-Kristine Haunsvig

3 Hadsund Roklub 4
   Signe Riise

4 Hadsund Roklub 2
   Julie Riisberg

5 Hadsund Roklub 5 - AFMELDT
   Mojgan Turabi

6 Hadsund Roklub 1
   Julie-Sophie Wahl

 

Løb 144 - JM2XC, TU-CUP

Finale kl. 16:24

 

Distance: 500 m

 

Indledende kl: 10:24

 

1 Sorø Roklub
   Anders Lindblom
   Kasper Kusier Nielsen

2 Bagsværd 2
   Andreas Ven - Bagsværd
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd

3 Odder Roklub
   Mads Hougaard
   Rasmus Mogensen

4 Hadsund Roklub 2
   Simon Hansen
   Wiliam Wisholm

5 Hadsund Roklub 1
   Simon Toft Andersen
   Simon Christensen

6 Bagsværd 1
   Malthe Sebastian Puro - Bagsværd
   Frederik Vilandt Rasmussen - Bagsværd

7 Odder Roklub - AFMELDT
   Asgar Eriksen
   Emil Kreuzfeldt

8 Holstebro roklub
   Jonathan Nielsen
   Frederik Taulbjerg

9 Odder Roklub - AFMELDT
   Mathias Krogh
   Mads Hougaard

10 Roklubben Furesø
   Henrik Georg Eriksen
   Markus Kojo Hagan

11 Odder Roklub
   Anders Leitzke Sørensen
   Johannes Dahm

12 Odder Roklub
   Kristoffer Krogh
   Simon Kejser

13 Hadsund Roklub 3
   Mathias Danmark
   Christian Jørgensen

14 Lyngby Roklub
   Jakob Anker
   Søren Baastrup

 

Løb 145 - JW1XC, TU-CUP

Finale kl. 16:33

 

Distance: 500 m

 

1 Bagsværd 1
   Mathilde Persson - Bagsværd

2 Skovshoved 1
   Caroline Schock Petersen

3 Hadsund Roklub 1
   Caroline Carnfeldt

4 Bagsværd 2
   New Erichsen - Bagsværd

5 Maribo Roklub
   Ida Haapanen

6 Næstved Roklub
   Marie Frimann

 

Løb 146 - JM2XB , TU-CUP

Finale kl. 16:36

 

Distance: 1500 m

 

Indledende kl: 10:42

 

1 Bagsværd 59
   Aksel Watson - Bagsværd
   Tobias Thykjær - Bagsværd

2 Hadsund Roklub
   Thomas Smed Nielsen
   Peter Munk

3 Sorø Roklub
   Michael Rask Bertelsen
   Andreas Sloth

4 Holstebro roklub
   Olav Blaabjerg Greve
   Troels Byskov

5 KCO
   Esben Rusbjerg - Odense
   Niklas Sørensen - Odense

6 Lyngby Roklub
   Emil Meland Knudsen
   Magnus Bastrup

7 Skovshoved 1
   Tim Antonie Hansen
   Jacob Elnegaard Kjærulf

8 Rocenter Århus
   Karl Bertram - Skanderborg Roklub
   Anders Vindfeldt Bottke - Skanderborg Roklub

9 Bagsværd 3 - AFMELDT
   Peter Christian Holmquist - Bagsværd
   Oliver Rying Thomsen - Bagsværd

10 Holstebro roklub
   Laurids Brink Hundebøll
   Eskil Bech-Pedersen

11 Roklubben Furesø
   Mads Rude Wind
   Marcus Pii Lunau Blanke

12 Bagsværd 78
   Jakob Diness - Bagsværd
   Jonathan Engelbrecht - Bagsværd

13 Holstebro roklub - AFMELDT
   Laurids Brink Hundebøll
   Eskil Bech-Pedersen

14 Bagsværd 1
   Andreas Dyrby - Roskilde
   Mads Brogaard - Roskilde

 

Løb 147 - JW1XB, TU-CUP

Finale kl. 16:48

 

Distance: 1500 m

 

Indledende kl: 10:48

 

1 Roklubben Ægir 1
   Emma Munk

2 Hadsund Roklub
   Trine Andersen

3 Roskilde Roklub
   Mie Toft Nilsson

4 Nordslesvigsk Roklub
   Lucie Hirschauer

5 Roklubben Furesø
   Rebecca Busk

6 Roklubben Ægir 2
   Ida Dsane Andersen

7 Sorø Roklub
   Susan Jes Buus

8 KCO - AFMELDT
   Emma Kiehn - Odense

9 Rocenter Århus
   Christine Egebjerg Jensen - Aarhus Roklub

10 Rocenter Århus - AFMELDT
   Lucie Hirshauer - NRV, Haderslev

11 Roklubben Ægir 3
   Nanna Lybæk Knudsen

 

 

Løb 148 - 4-/4X/8+MW-Masters

Finale kl. 17:00

 

Distance: 1000 m

 

1 Sorø Roklub 0,00
   Merete Busk
   Laila Hjorth
   Birgit Juel-Hansen
   Elsebeth Nielsen

2 Skjold 0,05
   Finn Rosenlund
   Carl Ove Hansen - Lyngby
   Jørgen Eriksen
   Flemming Bay

3 Fredensborg 0,10
   Merete Boldt
   Anne Mette Jørgensen
   Sanne Poulin
   Bettina Cervin

4 køge roklub 0,15
   kaj christensen
   leif christensen
   anker jacobsen
   john nielsen

5 Sorø Roklub 0,20
   Ulla Hvid
   Kirsten From
   Ruth Köster
   Jane Steensberg

6 Danske Studenters Roklub 0,25
   Henriette Stokholm
   Janne Flensborg Otzen
   Christine Bille
   Laura Thatt

7 Roskilde Roklub 0,00

   Jan Rud Andersen
   Christian Toft Sørensen
   Sven Lyster
   Svend Aage Nielsen - Fredensborg Roklub

8 Danske Studenters Roklub 0,20
   Lars Nielsen
   Henrik Almegaard
   Hans Tapper
   Ib Frausing

9 Aalborg Roklub 0,20
   cox:Hans Jensen
   Bernhard Andersen
   Niels Erik Hoffman
   Flemming Due Nielsen
   Michael Hermansen
   Jens Christian Jensen
   Poul Fogh
   Aage Nielsen
   Roar Clausen

10 Sorø Roklub 0,25
   Martin Köster
   Jens Erik Redsted Jensen
   Leif Hansen
   Peter Lindblom

11 Københavns Roklub 0,45
   cox:Frederik Leicht
   Christian Hedegaard Jensen
   Jens Rasmussen
   Lars Pind
   Jeppe Branner
   Christian Lotz Felter
   Mikkel Nørgaard Schmidt
   Mads Peter Andersen
   Kenny Andersen

 

 

Løb 150 - W2XMotion+

Finale kl. 17:12

 

Distance: 1000 m

 

1 Hadsund Roklub UFK fra løb 105
   Kenn Bach Møller
   Brian Smed Nielsen

2 Københavns Roklub 2
   Maja Brisson
   Marie Trasdahl Møller

3 Roforenignen KVIK
   Sarah Haubro Lauritzen
   Rikke C. Nielsen

4 Københavns Roklub 3
   Diana Kofod
   Anna Signe Lindasdatter Troelsen

5 Danske Studenters Roklub
   Alberte Paarup
   Katja Hartvig

 

 

Løb 151 - M1XMotion+

Finale kl. 17:18

 

Distance: 1000 m

 

1 Roskilde Roklub
   Christian Bencke Nielsen

2 Hadsund Roklub
   Thomas Hjort

3 Bagsværd
   Søren Jørgensen - Bagsværd

 

 

Løb 152 - W1xMotion+

Finale kl. 17:24

 

Distance: 1000 m

 

1 Roklubben Furesø
   Ida Nymann Petersen

2 køge roklub
   karina gravad

3 Roskilde Roklub
   Signe Bech

 

 

Løb 205 - M2XNye roere

Finale kl.

 

Distance: 1000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 206 - W1XNye roere

Finale kl.

 

Distance: 1000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 214 - JW2-A

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 215 - W1X

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 217 - W2-

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 221 - W4-

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 225 - JM4XA

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

 

1 Holstebro roklub
   Mads Fischer
   Jarl Alexander Thusgård Poulsen
   Laurids Brink Hundebøll
   Eskil Bech-Pedersen

 

Løb 226 - JW4XA

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 231 - JM4-A

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 232 - JW4-A

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 233 - LM2X

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 234 - LW2X

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 235 - M1XB

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 236 - W1XB

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 237 - M2XB

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 238 - W2XB

Finale kl.

 

Distance: 2000 m

Ingen tilmeldte hold

Løb 252 - W1xMotion+

Finale kl.

 

Distance: 1000 m

 

1 Roskilde Roklub
   Signe Bech

 

Løb 201 - JM1XC, TU-CUP

Finale kl. 13:00

 

Distance: 500 m

 

Indledende kl: 08:30

 

1 Sorø Roklub
   Anders Lindblom

2 Lyngby Roklub 2
   Jakob Anker

3 Skovshoved 1
   Jacob Elnegaard Kjærulf

4 Hadsund Roklub 1
   Wiliam Wisholm

5 Bagsværd 3
   Andreas Ven - Bagsværd

6 Hadsund Roklub 3
   Simon Toft Andersen

7 Hadsund Roklub 2 - AFMELDT
   Amir Turabi

8 Bagsværd 1
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd

9 Århus Roklub
   Sigurd Friis Ladefoged

10 Bagsværd 4
   Frederik Vilandt Rasmussen - Bagsværd

11 Københavns Roklub
   Tobias Mortensen

12 Lyngby Roklub 1
   Søren Baastrup

13 Holstebro roklub
   Frederik Taulbjerg

14 Bagsværd 2
   Malthe Sebastian Puro - Bagsværd

 

Løb 202 - JW2XC, TU-CUP

Finale kl. 13:06

 

Distance: 500 m

 

1 Sorø Roklub
   Astrid Thougaard Steensberg
   Anna Olesen

2 Odder Roklub
   Maibritt Lund Nielsen
   Signe Høegstad

3 Bagsværd
   Mathilde Persson - Bagsværd
   New Erichsen - Bagsværd

4 Hadsund Roklub
   Caroline Carnfeldt
   Mia Slater

5 Roklubben Stevns
   Ulrikke Nissen
   Marie Frimann - Næstved Roklub

 

 

Løb 203 - JM1XB, TU-CUP

Finale kl. 13:09

 

Distance: 1500 m

 

Indledende kl: 08:36

 

1 Holstebro roklub
   Mads Fischer

2 Rocenter Århus
   Anders Vindfeldt Bottke - Skanderborg Roklub

3 Bagsværd 1
   Mads Brogaard - Roskilde

4 Næstved Roklub
   Frederik Tøning Larsen

5 Skovshoved 1
   Tim Antonie Hansen

6 KCO
   Ruben Zwisler - Odense

7 Roklubben Ægir
   Christian Due Nielsen

8 Bagsværd 2
   Andreas Dyrby - Roskilde

9 Bagsværd 007
   Jakob Diness - Bagsværd

10 Rocenter Århus
   Karl Bertram - Skanderborg Roklub

11 Rocenter Århus
   Morten Wesley Malm - Aarhus Roklub

12 Lyngby Roklub
   Alexander Modest

13 Bagsværd
   Mads Petersen - Bagsværd

14 Hadsund Roklub
   Jacob Christiansen

15 Åhus Roddklubb - AFMELDT
   Tim Block

 

 

Løb 204 - JW2XB, TU-CUP

Finale kl. 13:27

 

Distance: 1500 m

 

1 Odder Roklub
   Julie Poulsen
   Mette Leitzke Sørensen

2 Bagsværd 1
   Ida Gørtz Jacobsen - Bagsværd
   Iben Østergaard - Bagsværd

3 Maribo Roklub
   Sarah Nielsen
   Mie Haapanen

4 Roklubben Ægir
   Nanna Lybæk Knudsen
   Ida Dsane Andersen

5 Rocenter Århus
   Lucie Hirshauer - NRV, Haderslev
   Christine Egebjerg Jensen - Aarhus Roklub

 

 

Løb 207 - MX-MASTERS1X

Finale kl. 13:33

 

Distance: 1000 m

 

1 Skovshoved 0,00
   Hans Nøhr

2 Fredensborg 0,10
   Svend Aage Nielsen

3 Roforeningen KVIK 0,10
   John Grundvald

4 Danske Studenters Roklub 0,20
   Jan Cederkvist

7 Danske Studenters Roklub 0,00
   Anja Falk Riecke

8 Roforenignen KVIK 0,15
   Christian Hilbig

9 Hadsund Roklub 0,15
   Michael Blomstrand

10 Sorø Roklub 0,15
   Martin Köster

 

Løb 249 - 2XMotion+

Finale kl. 13:42

 

Distance: 1000 m

 

1 Lyngby Roklub
   Peter Kosminska Kristensen
   Lars Jørgensen

2 Hadsund Roklub
   Kenn Bach Møller
   Brian Smed Nielsen

 

Løb 209 - JW4X+C, TU-CUP

Finale kl. 13:48

 

Distance: 500 m

 

1 Sorø Roklub
   cox:Jens Albert Graudal
   Astrid Thougaard Steensberg
   Anna Olesen
   Katrine Johansen
   Nanna Marcher

2 Roklubben Stevns
   cox:Lisa Jensen
   Fie Nissen
   Fie Pedersen
   Ulrikke Nissen
   Marie Frimann - Næstved Roklub

3 Hadsund Roklub
   cox:Ninna Pedersen
   Caroline Carnfeldt
   Mia Slater
   Signe Riise
   Julie-Sophie Wahl

 

 

Løb 210 - JM4X-B, TU-CUP

Finale kl. 13:51

 

Distance: 1500 m

 

1 Hadsund Roklub
   Lennart Westergaard
   Valdemar Dahlgaard
   Thomas Smed Nielsen
   Peter Munk

2 Bagsværd 1
   Andreas Dyrby - Roskilde
   Jonathan Engelbrecht - Bagsværd
   Jakob Diness - Bagsværd
   Peter Christian Holmquist - Bagsværd

3 Holstebro roklub
   Troels Byskov
   Olav Blaabjerg Greve
   Laurids Brink Hundebøll
   Eskil Bech-Pedersen

4 Lyngby Roklub
   Morten Steen Jensen - Ægir
   Emil Meland Knudsen
   Magnus Bastrup
   Alexander Modest

5 Roklubben Furesø
   Markus Kojo Hagan
   Henrik Georg Eriksen
   Mads Rude Wind
   Marcus Pii Lunau Blanke

6 Bagsværd
   Tobias Thykjær - Bagsværd
   Aksel Watson - Bagsværd
   Mads Petersen - Bagsværd
   Oliver Rying Thomsen - Bagsværd

 

Løb 211 - JM1XA

Finale kl. 13:57

 

Distance: 2000 m

 

Indledende kl: 08:45

 

1 Roskilde Roklub
   Magnus Teglbjerg

2 KCO 1 - AFMELDT
   Anders B. Michelsen - Odense

3 Roskilde Roklub - AFMELDT
   Martin Brenøe

4 KCO 3
   Nichlas Malling - Odense Roklub

5 KCO 2
   Magnus Gregersen - Odense

6 Hadsund Roklub 1
   Simon Sørensen

7 Hadsund Roklub 2
   Anders Olsen

8 Københavns Roklub
   Jonathan Sølve

9 Silkeborg
   Jacob Søby

10 Bagsværd
   Christian List Jakobsen - Bagsværd

 

Løb 212 - JW1XA

Finale kl. 14:03

 

Distance: 2000 m

 

1 Bagsværd UFK
   Veronika Karlsson - Bagsværd

2 Bagsværd
   Cecilie Toft Torstensen - Bagsværd

3 Roklubben Ægir
   Anne Dsane Andersen

4 Hadsund Roklub
   Marie Riisberg

5 KCO
   Emma Kiehn - Odense

6 Danske Studenters Roklub UFK
   Emilie Ipsen

 

Løb 213 - JM2-A

Finale kl. 14:09

 

Distance: 2000 m

 

1 Hadsund Roklub
   Rasmus Holst
   Morten Munk

2 Sorø Roklub
   Lars Erik Graudal
   Jacob Dahlerup

 

Løb 216 - M1X

Finale kl. 14:15

 

Distance: 2000 m

 

1 KC KBH 1 - AFMELDT
   Ole Søgaard - Køge Roklub

2 Roforenignen KVIK
   Frederik Østerberg

3 Danmarks Rocenter
   Daniel Zielinski - Roskilde

4 Sorø Roklub 1
   Christian Mølvig

5 Bagsværd - AFMELDT
   Christian Michaelsen - Bagsværd

6 KC KBH 2
   Jens Olav Dahlgaard - Bagsværd roklub

7 Sorø Roklub 2
   Lars Bo Andersen

 

 

Løb 218 - M2-

Finale kl. 14:21

 

Distance: 2000 m

 

1 Bagsværd 2
   Peter Sejr - Bagsværd
   Daniel Graff - Bagsværd

2 Bagsværd
   Casper Naundrup Hansen - Bagsværd
   Timmy Andersen - Bagsværd

3 KC KBH
   Emil Kerri - Sorø
   Peter Søgaard - Bagsværd Roklub

 

 

Løb 219 - LM1X

Finale kl. 14:27

 

Distance: 2000 m

 

1 Silkeborg - AFMELDT
   Dan Rasmussen

2 Hadsund Roklub 1
   Emil Riise

3 Roskilde Roklub
   Christian Bencke Nielsen

 

 

Løb 220 - LW1X

Finale kl. 14:33

 

Distance: 2000 m

 

1 Roklubben Furesø
   Ida Nymann Petersen

2 Helsingborgs Roddklubb
   Maria Pelvén

3 KC KBH 2
   Marie Gotlib - DSR

4 KC KBH 1
   Helene Nygaard Olsen - LDR

5 KC KBH 3
   Sarah Jürgensen - Nord Slesvig

6 Roskilde Roklub
   Signe Bech

 

Løb 222 - M2X

Finale kl. 14:39

 

Distance: 2000 m

 

Indledende kl: 09:09

 

1 KCO
   Andreas Viig Rambøl - Odense
   Peter Nørlem - Odense Roklub

2 Bagsværd - AFMELDT
   Jacob Neergaard - Bagsværd
   Jannik Nilton

3 Lyngby Roklub
   Asbjørn Rugh - Furesø
   Rasmus Meland Knudsen

4 Helsingborgs Roddklubb
   Andreas Stensson
   Peter Berg

5 Bagsværd
   Emil Heinrichsen - Bagsværd
   Jacob Janson - DSR

6 Danmarks Rocenter 3
   Hans Christian Sørensen - Odense Roklub
   Henrik Victor Stephansen - Roklubben Furesø

7 Silkeborg
   Dan Rasmussen
   Thorbjørn Patscheider

8 Danmarks Rocenter 2
   Steffen Bonde Jensen - Odder Roklub
   Rasmus Quist Hansen - DSR

9 Danmarks Rocenter 1
   Mads Rasmussen - DSR
   Thomas Larsen - Bagsværd Roklub

10 Bagsværd 1
   Steen Christensen - Bagsværd
   Johannes Løje - Viking

11 Hadsund Roklub
   Nicolai Skjølstrup
   Jens Noll Nielsen

12 Rocenter Århus
   Jens Egebjerg Bækhøj - Aarhus Roklub
   Andrej Lawaetz Bendtsen - Aarhus Roklub

13 KC KBH
   Martin Batenburg - Roskilde
   Martin Kristensen

14 Danmarks Rocenter 4
   Christian Noll Nielsen - Hadsund Roklub
   Sophus Johannesen - Roskilde Roklub

 

Løb 223 - W2X

Finale kl. 14:45

 

Distance: 2000 m

 

Indledende kl: 09:21

 

1 Lyngby Roklub
   Louise Wissing
   Stine Louise Knudsen

2 Danmarks Rocenter
   Helle Tibian - DSR
   Mia Espersen - Bagsværd Roklub

3 KC KBH
   Sarah Christensen - KVIK
   Christina Pultz - Odder Rklub

4 Danske Studenters Roklub
   Nina Byriel Kronborg
   Mette Dyrlund Petersen

5 Bagsværd I
   Kirstine Halberg Engel - Bagsværd
   Anine Maria Hallander - Bagsværd

6 Københavns Roklub
   Karen Sørensen
   Tilde Hurup

7 Danske Studenters Roklub
   Anne Lolk
   Katrin Olsen - Københavns Roklub

8 Bagsværd II
   Mette Jensen - Bagsværd
   Nanna Bech - Bagsværd

9 Rocenter Århus
   Maja Knudsen - Roklubben Ægir
   Anna Tandrup Nyengaard - Silkeborg Roklub

 

 

Løb 224 - M4-

Finale kl. 14:51

 

Distance: 2000 m

 

1 Bagsværd - AFMELDT

2 Danmarks Rocenter 2
   Anders Bau Hansen - Lyngby Roklub
   Lasse Dittmann - Bagsværd Roklub
   Jacob Barsøe - Roskilde
   Jacob Søgaard Larsen - Bagsværd

3 Kerteminde Roklub
   Lasse Andersen
   Martin Haubro Petersen
   Tobias Kempf
   Jeppe Mogensen

4 Danmarks Rocenter 1
   Christian Pedersen - Roskilde Roklub
   Jens Vilhelmsen - Roskilde Roklub
   Kasper Jørgensen - Roskilde Roklub
   Morten Jørgensen - Næstved Roklub

5 Falkenberg Roddklubb
   Rasmus Melin
   Mattias Johansson
   Leif Johansson
   Nick Andersson

6 KC KBH
   Jes Struk - Bagsværd Roklub
   Kristian Østergaard - Københavns roklub
   Michael Ludwigsen - DSR
   Mikkel Jacobsen - DSR

 

Løb 227 - MW-MASTERS2X/2-

Finale kl. 14:57

 

Distance: 1000 m

 

1 Skjold 0,00
   Finn Rosenlund
   Flemming Bay

2 Lyngby Roklub 0,20
   Lasse T. Nielsen
   Carl Ove Hansen

3 Danske Studenters Roklub 0,50
   Lars Nielsen
   Henrik Almegaard

4 Danske Studenters Roklub 0,50
   Hans Tapper
   Ib Frausing

5 Sorø Roklub 0,55
   Lars Bo Andersen
   Thomas Thougaard

6 Ringsted 1,00
   Claus Solmer-Jørgensen
   Steffen Feddersen

7 Sorø Roklub 0,00
   Birgit Juel-Hansen
   Ingrid Petersen

8 Fredensborg 0,10
   Merete Boldt
   Sanne Hansen

9 Fredensborg 0,20
   Anne Mette Jørgensen
   Sanne Poulin

10 Roforenignen KVIK 0,25
   Ulla Hovmand Jakobsen
   Rikke C. Nielsen

11 Roforenignen KVIK 0,25
   Marianne Becker
   Cecilie Askov Christensen

12 Danske Studenters Roklub 0,42
   Asta Larjomaa
   Jakob Øivind Nielsen - Københavns Roklub

 

Løb 228 - JM/W2XD

Finale kl. 15:15

 

Distance: 500 m

 

1 Hadsund Roklub 2
   Julie Riisberg
   Signe Riise

2 Hadsund Roklub 1
   Ninna Pedersen
   Julie-Sophie Wahl

3 KCO
   Asger Kiehn - Odense Roklub
   Malte Rusbjerg - Odense Roklub

4 Odder Roklub
   Marinus Fredslund
   Sara Moeslund

 

Løb 229 - JM4X+C,TU-CUP

Finale kl. 15:18

 

Distance: 500 m

 

1 Bagsværd
   cox:New Erichsen - Bagsværd
   Andreas Ven - Bagsværd
   Frederik Vilandt Rasmussen - Bagsværd
   Malthe Sebastian Puro - Bagsværd
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd

2 Hadsund Roklub
   cox:Simon Christensen
   Simon Toft Andersen
   Christian Jørgensen
   Simon Hansen
   Wiliam Wisholm

 

Løb 230 - JW4X-B, TU-CUP

Finale kl. 15:21

 

Distance: 1500 m

 

1 Bagsværd 1
   Asta Bjelke Christensen - Bagsværd
   Camilla Weis-Banke - Bagsværd
   Ida Gørtz Jacobsen - Bagsværd
   Iben Østergaard - Bagsværd

2 Roklubben Ægir
   Emma Munk
   Kirsten Lindbjerg
   Ida Dsane Andersen
   Nanna Lybæk Knudsen

 

Løb 208 - JM/W1XD

Finale kl. 15:33

 

Distance: 500 m

 

1 Roklubben Stevns
   Anne-Kristine Haunsvig

2 Hadsund Roklub 2
   Julie Riisberg

3 Hadsund Roklub 3
   Mojgan Turabi

4 Hadsund Roklub 1
   Julie-Sophie Wahl

5 Hadsund Roklub 4
   Signe Riise

6 Hadsund Roklub 5 - AFMELDT
   Ninna Pedersen

 

Løb 239 - M4X

Finale kl. 15:39

 

Distance: 2000 m

 

1 Hadsund Roklub/Århus
   Jens Bækhøj - Århus
   Nicolai Skjølstrup
   Andrej Lawaetz - Århus
   Jens Noll Nielsen

2 Danske Studenters Roklub
   Frank Steffensen
   Mark Hartsteen
   Tøger Berg
   Emil Hornung

3 Bagsværd II
   Christoffer Korfitsen - Bagsværd
   Frederik Holm - Viking
   Petros Draiby - Bagsværd
   Kristoffer Hoffman - Bagsværd

4 Bagsværd I
   Alexander Strarup Sørensen - Bagsværd
   Frederic Maigaard - Bagsværd
   Niclas Mørck - Bagsværd
   Andreas Rasmussen - Bagsværd

 

Løb 240 - W4X

Finale kl. 15:45

 

Distance: 2000 m

 

1 Bagsværd 1
   Nina Træholt Olsen - Bagsværd
   Hanne Lisberg Svenningsen - Bagsværd
   Stine Boelck Paulsen - Bagsværd
   Cecilie - Bagsværd

2 Danske Studenters Roklub
   Nina Byriel Kronborg
   Naja Holten Møller
   Anna Munk Layborn
   Mette Dyrlund Petersen

3 Danmarks Rocenter
   Lea Jacobsen - Roforeningen KVIK
   Lisbet Jakobsen - Bagsværd Roklub
   Fie Udby - Roforeningen KVIK
   Tanja Ehlers - Bagsværd Roklub

4 Bagsværd II
   Kirstine Halberg Engel - Bagsværd
   Mette Jensen - Bagsværd
   Nanna Bech - Bagsværd
   Anine Maria Hallander - Bagsværd

 

Løb 241 - JM2XA

Finale kl. 15:51

 

Distance: 2000 m

 

Indledende kl: 09:27

 

1 Nordslesvigsk Roklub 2
   Christian Gjessing
   Christian Kragh

2 Rocenter Århus
   Andreas Lysdal Andersen - Ry Roklub
   Alex Berg Kristensen - Odder Roklub

3 Roklubben Ægir
   Mathias Christensen
   Morten Steen Jensen

4 Nordslesvigsk Roklub 1
   Jesper Tronier Hansen
   Karl Meyer

5 Holstebro roklub - AFMELDT
   Mads Fischer
   Jarl Alexander Thusgård Poulsen

6 KCO 2
   Jesper Fredsted - Odense Roklub
   Benjamin Bahne Larsen - Odense Roklub

7 KCO 1
   Oliver Kiehn - Odense Roklub
   Mathias Larsen - Odder Roklub

8 Nordslesvigsk Roklub 3
   Marian Borsinski
   Andreas Christensen

9 Bagsværd
   Oscar Petersen - Bagsværd
   Mike Christensen - Bagsværd

10 Roskilde Roklub - AFMELDT
   Martin Brenøe
   Magnus Teglbjerg

 

Løb 242 - JW2XA

Finale kl. 15:57

 

Distance: 2000 m

 

1 Silkeborg
   Astrid Bertelsen
   Stephanie Svendgaard

2 Hadsund Roklub 2
   Agnete Sørensen
   Sara Janner Olesen

3 Bagsværd
   Charlotte Pedersen - Holstebro
   Sofie Maagaard Jensen - Bagsværd

4 Roklubben Ægir
   Marie Pietrazek
   Sara Nissen

5 Hadsund Roklub 1
   Mette Noll Nielsen
   Trine Toft Andersen

6 Rocenter Århus UFK
   Maja Knudsen - Roklubben Ægir
   Anna Tandrup Nyengaard - Silkeborg Roklub

 

Løb 243 - M8+

Finale kl. 16:03

 

Distance: 2000 m

 

1 Danmarks Rocenter
   cox:Emil Blach - Bagsværd
   Anders Bau Hansen - Lyngby Roklub
   Lasse Dittmann - Bagsværd Roklub
   Christian Pedersen - Roskilde Roklub
   Jens Vilhelmsen - Roskilde Roklub
   Jacob Barsøe - Roskilde
   Jacob Søgaard Larsen - Bagsværd
   Kasper Jørgensen - Roskilde Roklub
   Morten Jørgensen - Næstved Roklub

2 KC KBH
   cox:NN NN
   Emil Kerri - Sorø
   Jens Olav Dahlgaard - Bagsværd roklub
   Jes Struk - Bagsværd Roklub
   Mikkel Jacobsen - DSR
   Kristian Østergaard - Københavns roklub
   Peter Søgaard - Bagsværd Roklub
   Ole Søgaard - Køge Roklub
   Michael Ludwigsen - DSR

 

Løb 244 - JM2XC, TU-CUP

Finale kl. 16:09

 

Distance: 500 m

 

Indledende kl: 09:39

 

1 Odder Roklub
   Simon Kejser
   Kristoffer Krogh

2 Odder Roklub - AFMELDT
   Asgar Eriksen
   Emil Kreuzfeldt

3 Holstebro roklub
   Jonathan Nielsen
   Frederik Taulbjerg

4 Bagsværd 1
   Andreas Ven - Bagsværd
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd

5 Lyngby Roklub
   Søren Baastrup
   Jakob Anker

6 Bagsværd 2
   Malthe Sebastian Puro - Bagsværd
   Frederik Vilandt Rasmussen - Bagsværd

7 Roklubben Furesø
   Henrik Georg Eriksen
   Markus Kojo Hagan

8 Odder Roklub
   Mads Hougaard
   Rasmus Mogensen

9 Hadsund Roklub 2
   Simon Hansen
   Wiliam Wisholm

10 Sorø Roklub
   Anders Lindblom
   Kasper Kusier Nielsen

11 Odder Roklub - AFMELDT
   Mads Hougaard
   Mathias Krogh

12 Odder Roklub
   Anders Leitzke Sørensen
   Johannes Dahm

13 Hadsund Roklub 3
   Mathias Danmark
   Christian Jørgensen

14 Hadsund Roklub 1
   Simon Christensen
   Simon Toft Andersen

 

Løb 245 - JW1XC, TU-CUP

Finale kl. 16:21

 

Distance: 500 m

 

Indledende kl: 09:48

 

1 Bagsværd 1
   New Erichsen - Bagsværd

2 Skovshoved 1
   Caroline Schock Petersen

3 Bagsværd 2
   Mathilde Persson - Bagsværd

4 Maribo Roklub
   Ida Haapanen

5 Næstved Roklub
   Marie Frimann

6 Sorø Roklub
   Astrid Thougaard Steensberg

7 Hadsund Roklub
   Caroline Carnfeldt

 

 

Løb 246 - JM2XB , TU-CUP

Finale kl. 16:27

 

Distance: 1500 m

 

Indledende kl: 09:54

 

1 Roklubben Furesø
   Mads Rude Wind
   Marcus Pii Lunau Blanke

2 Rocenter Århus
   Karl Bertram - Skanderborg Roklub
   Anders Vindfeldt Bottke - Skanderborg Roklub

3 Bagsværd 11
   Tobias Thykjær - Bagsværd
   Aksel Watson - Bagsværd

4 Hadsund Roklub
   Thomas Smed Nielsen
   Peter Munk

5 Holstebro roklub
   Olav Blaabjerg Greve
   Troels Byskov

6 KCO
   Esben Rusbjerg - Odense
   Niklas Sørensen - Odense

7 Sorø Roklub
   Andreas Sloth
   Michael Rask Bertelsen

8 Bagsværd
   Peter Christian Holmquist - Bagsværd
   Jonathan Engelbrecht - Bagsværd

9 Lyngby Roklub
   Emil Meland Knudsen
   Magnus Bastrup

10 Skovshoved 1
   Tim Antonie Hansen
   Jacob Elnegaard Kjærulf

 

Løb 247 - JW1XB, TU-CUP

Finale kl. 16:39

 

Distance: 1500 m

 

Indledende kl: 10:00

 

1 Rocenter Århus
   Lucie Hirshauer - NRV, Haderslev

2 Sorø Roklub
   Susan Jes Buus

3 Rocenter Århus
   Christine Egebjerg Jensen - Aarhus Roklub

4 KCO
   Emma Kiehn - Odense

5 Roklubben Ægir 1
   Ida Zacho Søndergaard

6 Roskilde Roklub
   Mie Toft Nilsson

7 Roklubben Ægir 2
   Emma Munk

8 Roklubben Furesø
   Rebecca Busk

 

Løb 248 - MW-Masters4-/4X/8+

Finale kl. 16:51

 

Distance: 1000 m

 

1 Skjold 0,00
   Finn Rosenlund
   Carl Ove Hansen - Lyngby
   Mogens Kleis - Roskilde
   Flemming Bay

2 Sorø Roklub 0,25
   Arnold Pedersen
   Thomas Thougaard
   Poul Juel-Hansen
   Bjarne Hjorth

3 Danske Studenters Roklub 0,30
   Lars Nielsen
   Henrik Almegaard
   Hans Tapper
   Ib Frausing

4 Sorø Roklub 0,35
   Martin Köster
   Jens Erik Redsted Jensen
   Leif Hansen
   Peter Lindblom

7 Sorø Roklub 0,00
   Merete Busk
   Ingrid Petersen
   Birgit Juel-Hansen
   Jane Steensberg

8 Fredensborg 0,10
   Merete Boldt
   Anne Mette Jørgensen
   Sanne Poulin
   Bettina Cervin

9 Danske Studenters Roklub 0,25
   Henriette Stokholm
   Janne Flensborg Otzen
   Christine Bille
   Laura Thatt

 

 

Løb 250 - W2XMotion+

Finale kl. 17:03

 

Distance: 1000 m

 

1 Danske Studenters Roklub
   Karin Bodelund
   Anne Yde

2 Danske Studenters Roklub
   Alberte Paarup
   Emilie Ipsen

3 Roklubben Furesø
   Marianne Henney
   Ida Nymann Petersen

 

 

Løb 251 - M1XMotion+

Finale kl. 17:09

 

Distance: 1000 m

 

1 Roforenignen KVIK
   Christian Hilbig

2 Roskilde Roklub
   Christian Bencke Nielsen

3 Hadsund Roklub
   Thomas Hjort