.: Resultatlister for 8GP, 2. afd., Gladsaxe Rostadion 2009 :.

Løb 801 - 4GP. W2X 1. heat1. div.Løbstid kl. 12:00
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
13. Lyngby Roklub
   Louise Wissing
   Stine Louise Knudsen
04.15.233
22. Danske Studenters Roklub
   Sara Groot - Roskilde Roklub
   Mette Dyrlund Petersen
04.27.158
34. Fredensborg Roklub
   Tina Heide
   Bettina Cervin
04.30.264
45. ARA
   Ulla Vølker
   Katja Gliese
04.50.287
51. Bagsværd
   Bente Holmqvist - Bagsværd
   Helle Johansen - Bagsværd
04.57.164

Løb 802 - 4GP. W2X 2-heat1. div.Løbstid kl. 12:06
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
11. Fredensborg Roklub
   Sanne Poulin
   Anne-mette Jørgensen
04.24.848
22. Lyngby Roklub
   Inger Koch
   Kirsten Henriksen
04.29.061
34. Danske Studenters Roklub
   Nina Byriel Kronborg
   Naja Holten Møller
04.29.243
43. Bagsværd
   Annette Villumsen - Bagsværd
   Lone Banke Rasmussen - Hellerup Dame
04.49.025
55. ARA
   Annasigne Troelsen
   Benedikte Skaarup Madsen - ASR
05.18.284

Løb 841 - 4GP M2X. 2. heat2. div.Løbstid kl. 12:10
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
14. Roskilde Roklub
   Peter Place
   Michael Jensen
04.19.954
23. Lyngby Roklub
   Henrik Kragh Jørgensen
   Tommy Knudsen
04.33.890
32. Skovshoved
   Hans Nøhr
   Jesper Skavin
04.41.324
41. Bagsværd
   Michael Tvedebrink Haahr - Bagsværd
   Kristoffer Hoffman - Bagsværd
05.25.805

Løb 843 - 4GP W2X. 1. heat2. div.Løbstid kl. 12:14
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
12. Danske Studenters Roklub
   Mette Thor Hansen
   Gitte Anker Nørgaard
*02.32.974
21. Bagsværd
   Regitze Rønstrup - Bagsværd
   Gitte Pedersen - Bagsværd
*03.31.917
33. Skovshoved
   Lene Svanebjerg
   Pernille Overbye
*04.03.352

Løb 804 - 4GP. M4+/4X/4-1. div.Løbstid kl. 12:18
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
15. Fredensborg Roklub Gammel drenge
   Dan Andersen
   Kim Børgesen
   Ole Quist
   Søren Eriksen
03.28.531
21. Fredensborg Roklub Drenge
   Claus Andersen
   Bjørn Andersen
   Ulrik Axel Jensen
   Peter Frederiksen
03.32.207
33. Lyngby Roklub 1
   Lars Jørgensen
   Peter Kosminska Kristensen
   Niels Jørgensen
   Steffen Klint
03.54.107
42. Roskilde Roklub
   Christian Toft Sørensen
   Ole Rømer - Holstebro
   Jan Rud Andersen
   Svend Aage Nielsen
04.03.418
54. Danske Studenters Roklub
   Berndt Mogensen
   Johan Frydendahl
   Per Jess
   Henning Willads
04.23.963

Løb 805 - 8GP. W8+1. div.Løbstid kl. 12:24
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
13. Sorø Roklub
   cox:Jacob Dahlerup
   Suzanne Schjøtt
   Ulla Hvid
   Birgit Juel-Hansen
   Merete Busk
   Kirsten From
   Kristine Romme
   Jane Steensberg
   Ruth Köster
03.50.221
21. Danske Studenters Roklub
   cox:Henrik Stenberg Asmussen
   Asta Larjomaa
   Henriette Stokholm
   Malene Jensen
   Rikke Frederiksen
   Gitte Willumsen
   Karina Seierøe
   Laura Thatt
   Christine Bille
03.53.645
34. Københavns Roklub
   cox:Hildur Enni
   Karen Sørensen
   Kristina Martensen
   Pia Erikstrup
   Tilde Hurup
   Louise Engel Balling
   Ulrikka Poulsen
   Stine Andersen
   Christina Aagaard
03.53.842
42. Lyngby Dame Roklub
   cox:Søren Mand - Roskilde
   Anja Ravn Schmidt
   Christel Nygaard Engedal
   Helle Vinkler
   Dorthe Andersen
   Tine Christensen - Roskilde
   Birgitte Bo
   Mie Marvig
   Christina Rindom
03.58.245
55. Aarhus Roklub
   cox:Mia Lykke Hvid
   Sophie Mikkelsen
   Jane Frahm
   Ida Marie Høyvik
   Stine Rahbek
   Pernille Gry
   Karen Konradi
   Henriette Holmgaard
   Katrina Sonne Einhorn
04.01.109

Løb 806 - 8GP. W1X 2. heat2. div.Løbstid kl. 12:30
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
15. Køge Roklub
   Cecilie Sandager - Bagsværd Roklub
04.47.084
24. Hadsund Roklub
   Mette Noll Nielsen
05.03.330
32. Nordslesvigsk Roklub
   Heidi Eisenkrämer
05.19.373
41. Københavns Roklub
   Jeanette Ørnvang
05.44.296
53. Odense Roklub
   Kathrine Bisgaard
05.54.619

Løb 807 - 8GP. W2X2. div.Løbstid kl. 12:36
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
12. Køge Roklub
   Christina Andersen - Roklubben Stevns
   Christina Bergen
04.34.695
24. Hadsund Roklub
   Mille Wested
   Anne Olsen
04.39.518
36. Københavns Roklub
   Maja Brisson
   Mette Munch Madsen
04.46.619
41. Odense Roklub
   Inge Beuschau
   Charlotte Eisenhardt
04.49.609
55. Nordslesvigsk Roklub
   Gitte Malle
   Ann Schønebeck
05.19.608

Løb 808 - 8GP. W4+/4X/4-2. div.Løbstid kl. 12:42
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
14. Hadsund Roklub
   Anne Ulsig
   Agnete Sørensen
   Trine Toft Andersen
   Marie Riisberg
03.56.937
22. Københavns Roklub
   Marie Trasdahl Møller
   Anette Larsen
   Marie Lyndrup
   Meiken Trond Hansen
04.25.356
36. Nordslesvigsk Roklub
   Merete Lauridsen
   Karen Raagård
   Helle Svingholm
   Karen Bülow Voetmann
04.27.396
45. Køge Roklub
   Maja Amskov Gravad
   Nina Stürmer Nielsen
   Mette Rudkjær Jensen
   Nanna Tange Bech
04.37.193
51. Odense Roklub
   Carina Korsgaard
   Lene Hansen
   Heidi Thorkildsen
   Sandra Greve
04.40.258

Løb 809 - 8GP. W1X 1. heat2. div.Løbstid kl. 12:48
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
13. Hadsund Roklub
   Lise Kronborg
04.28.798
24. Nordslesvigsk Roklub
   Britta Hirschauer
04.30.651
35. Køge Roklub
   Anna Karina Eli Gravad
04.47.561
46. Københavns Roklub
   Mikala Kofoed Rasmussen
05.03.890
52. Odense Roklub
   Tine Gamst Mogensen
05.17.258

Løb 810 - 8GP. J8+Junior div.Løbstid kl. 12:54
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
11. Bagsværd
   cox:Mike Christensen - Kalundborg
   Frederik Secher - Bagsværd
   Mathias Leicht - Københavns Roklub
   Tobias Thykjær - Bagsværd
   Ida Gørtz Jacobsen - Bagsværd
   Mathilde Jørgensen - Bagsværd
   Anna Ølgaard - Bagsværd
   Oliver Rying Thomsen - Bagsværd
   Mathilde Persson - Bagsværd
03.52.691
23. Bagsværd
   cox:Matilde Madsen - Bagsværd
   Rebekka Busk - Furesø
   Sofie Maagaard Jensen - Bagsværd
   Christian List Jakobsen - Bagsværd
   Niclas Mørck - Bagsværd
   Asta Bjelke Christensen - Bagsværd
   Mads Petersen - Bagsværd
   Trine Gran - Bagsværd
   Jakob Diness - Bagsværd
03.56.236
34. Bagsværd
   cox:Rikke Quist - Bagsværd
   Magnus ? - Lyngby Roklub
   Oscar Petersen - Bagsværd
   Andreas Rasmussen - Bagsværd
   Alexander Modest - Lyngby Roklub
   Frederikke Bay - Bagsværd
   Malthe Sebastian Puro - Bagsværd
   Line Møller - Bagsværd
   Camilla Weis-Banke - Bagsværd
03.58.038
42. Bagsværd
   cox:Alexander Blaabjerg - Bagsværd
   Frederic Maigaard - Bagsværd
   Alexander Strarup Sørensen - Bagsværd
   Niw Erichsen - Bagsværd
   Astrid Kirk Haumann - Bagsværd
   Linnea Marie Leicht - Bagsværd
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd
   Peter Christian Holmquist - Bagsværd
   Frederik Vilandt Rasmussen - Bagsværd
04.05.526

Løb 811 - 8GP. M1X 2. heat3. div. Løbstid kl. 13:00
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
13. Nordslesvigsk Roklub
   Jan Georg Hoff
04.22.064
21. Danske Studenters Roklub
   Michael Remod
04.27.836
32. Danske Studenters Roklub Veteraner
   Jan Cederkvist
04.35.375
45. Odense Roklub
   Joachim Bentzen
05.06.097
54. Rf. Kvik
   Peter Munch Rasmussen
05.33.088

Løb 812 - 8GP. M2X3. div.Løbstid kl. 13:06
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
15. Danske Studenters Roklub Veteraner
   Lars Nielsen
   Henrik Almegaard
04.02.876
21. Odense Roklub
   Mikael Guldbrand
   Bjarke Edholm
04.06.456
32. Nordslesvigsk Roklub
   Jakob Griffel
   Jesper Tronier Hansen
04.12.849
44. Danske Studenters Roklub
   Jakob Skov
   Marco Søsted
04.20.231
53. Rf. Kvik
   Christian Hilbig
   Per Aasmul
04.54.512

Løb 813 - 8GP. M4+/4X/4-3. div.Løbstid kl. 13:12
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
12. Danske Studenters Roklub Veteraner
   Stig Rasmussen
   Jens Rokkedal
   Ib Frausing
   Lars Haut
3:53.526
33. Rf. Kvik
   Erik Ravn Peteresen
   Henrik Dehm
   Johnny Petersen
   Bjørn Borgen Hasløv
3:56.116
44. Odense Roklub
   Jan Stig Nielsen
   Jens Ole Christensen
   John Schwarz
   Peder Kjeldgaard Jensen
4:05.170
41. Danske Studenters Roklub
   Marco Søsted
   Peder Riis Hedegaard
   Poul Percy Kristensen
   Jakob Skov
4.04.887
55. Nordslesvigsk Roklub
   Mogens Fröhlich
   Gunnar Koch
   Carsten Schmidt
   Georg T.Hansen
4:09.356

Løb 814 - 8GP. M1X 1. heat3. div.Løbstid kl. 13:18
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
13. Rf. Kvik
   Christian Hilbig
04.10.903
22. Nordslesvigsk Roklub
   Peter Friedrichsen
04.22.648
31. Danske Studenters Roklub Veteraner
   Hans Tapper
04.25.465
44. Danske Studenters Roklub
   Laurits R. Nielsen
04.37.634
55. Odense Roklub
   Anders Vedel
04.40.640

Løb 815 - 4GP. M4+/4X/4-2. div.Løbstid kl. 13:24
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
14. Lyngby Roklub
   Tommy Knudsen
   Rasmus Meland Knudsen
   Henrik Kragh Jørgensen
   John Knudsen
03.47.199
21. Roskilde Roklub
   Michael Jensen
   Morten Jensen
   Peter Place
   Søren Eriksen
03.54.497
32. Skovshoved
   Hans Nøhr
   Gert F. Nielsen
   Jens Martin Tarp
   Jesper Skavin
04.08.699
43. Bagsværd
   Søren Jørgensen - Bagsværd
   Eddi Søgaard - Bagsværd
   Michael Tvedebrink Haahr - Bagsværd
   Kristoffer Hoffman - Bagsværd
04.39.335

Løb 816 - 8GP. M1X 2. heat2. div.Løbstid kl. 13:30
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
14. Sorø Roklub
   Lars Bo Andersen
04.06.023
25. Hadsund Roklub
   Brian Smed Nielsen
04.21.701
33. Danske Studenters Roklub
   Henrik Stenberg Asmussen
04.35.909
42. Bagsværd
   Arne Månsson - Hellerup roklub
04.38.898

Løb 817 - 8GP. M2X2. div.Løbstid kl. 13:36
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
12. Bagsværd
   Torben Eriksen - Bagsværd
   Jens Sparsø - Bagsværd
04.06.457
23. Sorø Roklub
   Martin Köster
   Gustav Voss
04.09.597
35. Køge
   Mikkel Nielsen
   Jakob Engel
04.12.311
41. Hadsund Roklub
   Nicolai Skjølstrup
   Andreas Jensen
04.14.471
54. Danske Studenters Roklub
   Martin Rauff Dahl
   Magnus Debess
04.20.455

Løb 818 - 8GP. M4+/4X/4-2. div.Løbstid kl. 13:42
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
13. Danske Studenters Roklub
   Jacob Winkel
   Henrik Mortensen
   Hans-Jørgen Stahl
   Sune Korremann
03.49.495
21. Sorø Roklub
   Arnold Pedersen
   Peter Lindblom
   Poul Juel-Hansen
   Bjarne Hjorth
03.49.726
32. Køge
   Henrik Bull Andersen
   Kasper Hansen
   Patrick Thomsen
   Rune Rasmussen
03.58.533
45. Bagsværd
   Carsten Mollerup - Bagsværd
   Veronika Karlsson - Bagsværd
   Stig Risbjerg Hansen - Bagsværd
   Thorkil Braagaard - Bagsværd
04.17.197
54. Hadsund Roklub
   Bent Olsen
   Steffen Ulsig
   Claus Sørensen
   Michael Nielsen
04.39.148

Løb 819 - 8GP. M1X 1. heat2. div.Løbstid kl. 13:48
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
15. Køge
   ole søgård
04.10.549
23. Danske Studenters Roklub
   Erwan Tacher
04.16.472
34. Hadsund Roklub
   Michael Blomstrand
04.27.143
42. Sorø Roklub
   Nicolai Fuglsang
04.38.865
51. Bagsværd
   Torben Lund - Bagsværd
04.53.417

Løb 820 - 4GP W4/4X/4+2. div.Løbstid kl. 13:54
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
11. Danske Studenters Roklub
   Christina Bøje
   Lene Boisen
   Mette Thor Hansen
   Gitte Anker Nørgaard
04.23.240
23. Bagsværd
   Gitte Pedersen - Bagsværd
   Karen la Cour - Bagsværd
   Regitze Rønstrup - Bagsværd
   Ute Pørksen - Bagsværd
04.52.392
32. Skovshoved
   Lene Svanebjerg
   Lene Lyndrup
   Kate Skavin
   Pernille Overbye
04.56.238

Løb 821 - 8GP. M1X 2. heat1. div.Løbstid kl. 14:00
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
11. Sorø Roklub
   Ulrich Høgstedt
04.11.739
23. Danske Studenters Roklub
   Rune Gärtner
04.20.848
32. Københavns Roklub
   Rasmus Svantegren
04.24.551
44. Aarhus Roklub
   Lars Kristian Løkkegaard
04.37.892

Løb 822 - 8GP. M2X1. div. Løbstid kl. 14:06
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
11. Danske Studenters Roklub
   Jakob Jespersen
   Anders Moustgaard
03.33.551
24. Københavns Roklub
   Kenneth Bülow
   Jonas Thygesen
03.42.963
33. Sorø Roklub
   Nikolaj Bisgaard Nielsen
   Anders Hansen
03.49.805
42. Aarhus Roklub
   Jacob Christian Lindegaard
   Jeppe Meinert
04.09.771

Løb 823 - 8GP. M4+/4X/4-1. div.Løbstid kl. 14:12
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
12. Sorø Roklub
   Martin Møller Deela
   Bo Vilhelmsen
   Thomas Larsen
   Peder Lillelund
03.19.732
21. Danske Studenters Roklub
   Mark Hartsteen
   Emil Hornung
   Tøger Berg
   Frank Steffensen
03.23.151
33. Aarhus Roklub
   Finn Andersen
   Peder Toftegaard Olsen
   Morten Lindholm
   Christian Nielsen
03.37.454
44. Københavns Roklub
   Martin Andersen
   Kenny Andersen
   Lars Hvedstrup Jensen
   Morten Larsen
03.41.161

Løb 824 - 8GP. M1X 1. heat1 div.Løbstid kl. 14:18
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
12. Danske Studenters Roklub
   Mikkel Jacobsen
03.52.715
21. Sorø Roklub
   Mads Kruse-Andersen
03.59.880
34. Københavns Roklub
   Jacob Øjvind Nielsen
04.02.430
43. Aarhus Roklub
   Morten Flarup Sørensen
04.13.942

Løb 825 - 8GP. W8+2. div.Løbstid kl. 14:24
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
14. Hadsund Roklub
   cox:Andreas Jensen
   Mette Noll Nielsen
   Anne Olsen
   Anne Ulsig
   Agnete Sørensen
   Marie Riisberg
   Mille Wested
   Lise Kronborg
   Trine Toft Andersen
04.32.613
21. Nordslesvigsk Roklub
   cox:Jan Georg Hoff
   Karen Bülow Voetmann
   Ann Schønebeck
   Merete Lauridsen
   Gitte Malle
   Helle Svingholm
   Karen Raagård
   Britta Hirschauer
   Heidi Eisenkrämer
04.42.292
36. Odense Roklub
   cox:Carina Korsgaard
   Inge Beuschau
   Lene Hansen
   Carina Korsgaard
   Heidi Thorkildsen
   Sandra Greve
   Kathrine Bisgaard
   Tine Gamst Mogensen
   Charlotte Eisenhardt
04.51.240
45. Køge Roklub
   Anna Karina Eli Gravad
   Cecilie Sandager - Bagsværd Roklub
   Christina Andersen - Roklubben Stevns
   Christina Bergen
   Maja Amskov Gravad
   Mette Rudkjær Jensen
   Nanna Tange Bech
   Nina Stürmer Nielsen
05.02.144
53. Københavns Roklub
   cox:Marie Trasdahl Møller
   Anette Larsen
   Marie Lyndrup
   Maja Brisson
   Diana Kofod
   Mikala Kofoed Rasmussen
   Meiken Trond Hansen
   Jeanette Ørnvang
   Mette Munch Madsen
05.17.681

Løb 826 - 8GP. W1X 2. heat1. div. Løbstid kl. 14:30
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
11. Lyngby Dame Roklub
   Christina Rindom
tid mangler
23. Danske Studenters Roklub
   Malene Jensen
35. Sorø Roklub
   Suzanne Schjøtt
42. Københavns Roklub
   Hildur Enni
54. Aarhus Roklub
   Mia Lykke Hvid

Løb 827 - 8GP. W2X1. div. Løbstid kl. 14:36
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
11. Lyngby Dame Roklub
   Helle Vinkler
   Birgitte Bo
04.13.462
25. Københavns Roklub
   Tilde Hurup
   Karen Sørensen
04.25.504
33. Danske Studenters Roklub
   Gitte Willumsen
   Asta Larjomaa
04.26.974
44. Aarhus Roklub
   Jane Frahm
   Sophie Mikkelsen
04.54.689
52. Sorø Roklub
   Birgit Juel-Hansen
   Merete Busk
04.59.968

Løb 828 - 8GP. W4+/4X/4-1. div. Løbstid kl. 14:42
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
14. Sorø Roklub
   Kirsten From
   Kristine Romme
   Ruth Köster
   Jane Steensberg
03.54.500
21. Københavns Roklub
   Stine Andersen
   Kristina Martensen
   Louise Engel Balling
   Ulrikka Poulsen
04.01.702
32. Danske Studenters Roklub
   Henriette Stokholm
   Christine Bille
   Laura Thatt
   Karina Seierøe
04.04.681
45. Aarhus Roklub
   Pernille Gry
   Karen Konradi
   Henriette Holmgaard
   Katrina Sonne Einhorn
04.11.786
53. Lyngby Dame Roklub
   Anja Ravn Schmidt
   Christel Nygaard Engedal
   Tine Christensen - Roskilde
   Mie Marvig
04.22.680

Løb 829 - 8GP. W1X 1. heat1. div.Løbstid kl. 14:48
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
15. Sorø Roklub
   Ulla Hvid
04.14.526
21. Danske Studenters Roklub
   Rikke Frederiksen
04.28.369
32. Københavns Roklub
   Christina Aagaard
04.31.434
43. Lyngby Dame Roklub
   Dorthe Andersen
04.38.559
54. Aarhus Roklub
   Stine Rahbek
04.41.948

Løb 830 - 8GP. M8+3. div.Løbstid kl. 14:54
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
12. Odense Roklub
   cox:Carina Korsgaard
   Jan Stig Nielsen
   Jens Ole Christensen
   Joachim Bentzen
   Mikael Guldbrand
   Anders Vedel
   Peder Kjeldgaard Jensen
   John Schwarz
   Bjarke Edholm
03.25.739
21. Nordslesvigsk Roklub
   cox:Ann Schønebeck
   Jesper Tronier Hansen
   Mogens Fröhlich
   Georg T.Hansen
   Carsten Schmidt
   Gunnar Koch
   Jakob Griffel
   Jan Georg Hoff
   Peter Friedrichsen
03.27.011
35. Danske Studenters Roklub Veteraner
   cox:Christina Bøje
   Lars Nielsen
   Henrik Almegaard
   Jan Cederkvist
   Stig Rasmussen
   Jens Rokkedal
   Ib Frausing
   Lars Haut
   Hans Tapper
03.33.837
43. Danske Studenters Roklub
   cox:Karen Hewel
   Laurits R. Nielsen
   Marco Søsted
   Peder Riis Hedegaard
   Jakob Skov
   Peter Gelting
   Poul Percy Kristensen
   Michael Remod
   Bjørn Elo Petersen
03.35.176
54. Rf. Kvik
   cox:Mejse ?
   Erik Ravn Peteresen
   Henrik Dehm
   Johnny Petersen
   Bjørn Borgen Hasløv
   Christian Hilbig
   Martin Rasmussen
   Peter Munch Rasmussen
   Per Aasmul
03.56.219

Løb 831 - 8GP. J1X 2. heatJunior div.Løbstid kl. 15:00
1-Distance: 500 m
No.StartNo/Name500m
13. Bagsværd
   Magnus ? - Lyngby Roklub
02.22.543
22. Bagsværd
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd
02.26.516
31. Bagsværd
   Tobias Thykjær - Bagsværd
02.26.723
44. Sorø Roklub
   Ida Voss
02.37.937

Løb 832 - 8GP. J2XJunior div.Løbstid kl. 15:06
1-Distance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. Bagsværd I
   Mathias Leicht - Københavns Roklub
   Mike Christensen - Kalundborg
01.39.934
25. Bagsværd IV
   Jakob Diness - Bagsværd
   Christian List Jakobsen - Bagsværd
01.43.971
32. Sorø Roklub
   Lars Erik Graudal
   Jacob Dahlerup
01.49.481
44. Bagsværd III
   Cecilie Sandager - Bagsværd
   Sofie Maagaard Jensen - Bagsværd
01.54.910
53. Bagsværd II
   Mads Petersen - Bagsværd
   Malthe Sebastian Puro - Bagsværd
02.01.504

Løb 833 - 8GP. J4+/4X/4-Junior div.Løbstid kl. 15:12
1-Distance: 500 m
No.StartNo/Name500m
13. Sorø Roklub
   Anna Olesen
   Astrid Thougaard Steensberg
   Katrine Johansen
   Nanna Marcher
01.58.562
21. Bagsværd II
   cox:Frederik Vilandt Rasmussen - Bagsværd
   Niw Erichsen - Bagsværd
   Line Møller - Bagsværd
   Camilla Weis-Banke - Bagsværd
   Mathilde Persson - Bagsværd
01.58.733
34. Bagsværd III
   Ida Gørtz Jacobsen - Bagsværd
   Anna Ølgaard - Bagsværd
   Linnea Marie Leicht - Bagsværd
   Trine Gran - Bagsværd
02.11.145
42. Bagsværd I
   cox:Alexander Blaabjerg - Bagsværd
   Asta Bjelke Christensen - Bagsværd
   Astrid Kirk Haumann - Bagsværd
   Frederikke Bay - Bagsværd
   Mathilde Jørgensen - Bagsværd
02.16.045

Løb 834 - 8GP. J1X 1. heatJunior div.Løbstid kl. 15:18
1-Distance: 500 m
No.StartNo/Name500m
12. Bagsværd I
   Oliver Rying Thomsen - Bagsværd
02.04.371
21. Bagsværd II
   Peter Christian Holmquist - Bagsværd
02.10.338
35. Bagsværd III
   Alexander Modest - Lyngby Roklub
02.19.739
43. Sorø Roklub
   Susan Jes Buus
02.59.696
54. Bagsværd IV
   Rebekka Busk - Furesø
mangler

Løb 835 - 8GP. M8+2. div.Løbstid kl. 15:24
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
12. Sorø Roklub
   cox:Nicolai Fuglsang
   Martin Köster
   Gustav Voss
   Arnold Pedersen
   Peter Lindblom
   Lars Bo Andersen
   Nicolai Fuglsang
   Poul Juel-Hansen
   Bjarne Hjorth
03.29.564
24. Danske Studenters Roklub
   cox:Karen Hewel
   Henrik Stenberg Asmussen
   Erwan Tacher
   Sune Korremann
   Henrik Mortensen
   Jacob Winkel
   Hans-Jørgen Stahl
   Martin Rauff Dahl
   Magnus Debess
03.31.550
31. Køge
   Thomas Sandager
   Henrik Bull Andersen
   Kasper Hansen
   Patrick Thomsen
   Rune Rasmussen
   ole søgård
   Jakob Engel
   Mikkel Nielsen
03.43.023
43. Bagsværd
   cox:N N - Bagsværd
   Carsten Mollerup - Bagsværd
   Jens Sparsø - Bagsværd
   Arne Månsson - Hellerup roklub
   Veronika Karlsson - Bagsværd
   Torben Eriksen - Bagsværd
   Torben Lund - Bagsværd
   Thorkil Braagaard - Bagsværd
   Stig Risbjerg Hansen - Bagsværd
03.51.916
55. Hadsund Roklub
   cox:Mette Noll Nielsen
   Andreas Jensen
   Nicolai Skjølstrup
   Bent Olsen
   Brian Smed Nielsen
   Claus Sørensen
   Daniel Buck
   Michael Blomstrand
   Steffen Ulsig
04.00.524

Løb 836 - 4GP. M2X 1. heat1. div. Løbstid kl. 15:30
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
13. Fredensborg Roklub Gammel drenge
   Søren Eriksen
   Kim Børgesen
03.52.724
25. Lyngby Roklub 1
   Lars Jørgensen
   Peter Kosminska Kristensen
04.05.293
34. Fredensborg Roklub
   Bjørn Andersen
   Claus Andersen
04.23.561
41. Danske Studenters Roklub
   Berndt Mogensen
   Johan Frydendahl
05.04.674

Løb 837 - 4GP. M2X. 2.heat.1. div.Løbstid kl. 15:36
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
14. Fredensborg Roklub
   Ulrik Axel Jensen
   Peter Frederiksen
04.10.761
25. Fredensborg Roklub
   Dan Andersen
   Ole Quist
04.11.791
33. Lyngby Roklub 1
   Niels Jørgensen
   Steffen Klint
04.46.848
41. Danske Studenters Roklub
   Per Jess
   Henning Willads
05.10.899

Løb 839 - 4GP. W4+/4X/1. div.Løbstid kl. 15:42
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
14. Danske Studenters Roklub
   Nina Byriel Kronborg
   Mette Dyrlund Petersen
   Naja Holten Møller
   Sara Groot - Roskilde Roklub
03.54.804
21. Fredensborg Roklub
   Anne-mette Jørgensen
   Bettina Cervin
   Sanne Poulin
   Tina Heide
03.56.238
32. Lyngby Roklub
   Louise Wissing
   Stine Louise Knudsen
   Inger Koch
   Kirsten Henriksen
04.02.094
43. Bagsværd
   Bente Holmqvist - Bagsværd
   Helle Johansen - Bagsværd
   Annette Villumsen - Bagsværd
   Lone Banke Rasmussen - Hellerup Dame
04.14.022
55. ARA
   Annasigne Troelsen
   Benedikte Skaarup Madsen - ASR
   Katja Gliese
   Ulla Vølker
04.22.727

Løb 840 - 4GP M2X. 1. heat2.divLøbstid kl. 15:48
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
13. Lyngby Roklub
   Rasmus Meland Knudsen
   John Knudsen
03.57.082
22. Roskilde Roklub
   Morten Jensen
   Søren Eriksen
04.21.027
31. Bagsværd
   Eddi Søgaard - Bagsværd
   Søren Jørgensen - Bagsværd
04.27.117
44. Skovshoved
   Jens Martin Tarp
   Gert F. Nielsen
04.32.932

Løb 844 - 4GP W2X. 2. heat2. div.Løbstid kl. 16:06
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
13. Danske Studenters Roklub
   Christina Bøje
   Lene Boisen
04.55.222
21. Skovshoved
   Lene Lyndrup
   Kate Skavin
05.36.162
32. Bagsværd
   Ute Pørksen - Bagsværd
   Karen la Cour - Bagsværd
05.40.489

Løb 846 - 8GP. M8+1. div.Løbstid kl. 16:12
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
11. Sorø Roklub
   cox:Jacob Dahlerup
   Ulrich Høgstedt
   Nikolaj Bisgaard Nielsen
   Anders Hansen
   Martin Møller Deela
   Bo Vilhelmsen
   Thomas Larsen
   Mads Kruse-Andersen
   Peder Lillelund
03.08.684
23. Danske Studenters Roklub
   cox:Karen Hewel
   Rune Gärtner
   Mikkel Jacobsen
   Mark Hartsteen
   Tøger Berg
   Emil Hornung
   Frank Steffensen
   Jakob Jespersen
   Anders Moustgaard
03.08.990
34. Københavns Roklub
   cox:Kristina Martensen
   Morten Larsen
   Kenneth Bülow
   Martin Andersen
   Rasmus Svantegren
   Lars Hvedstrup Jensen
   Kenny Andersen
   Jonas Thygesen
   Jacob Øjvind Nielsen
03.16.764
42. Aarhus Roklub
   cox:Sophie Mikkelsen
   Finn Andersen
   Christian Nielsen
   Peder Toftegaard Olsen
   Jacob Christian Lindegaard
   Jeppe Meinert
   Lars Kristian Løkkegaard
   Morten Lindholm
   Morten Flarup Sørensen
03.32.380