.: Resultatlister for Senior EM kval og Baltic Cup udtagelse 2009 :.

Løb 1 - 1X - EM kval.Løbstid kl. 11:30
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
11. Lyngby Dame Roklub -Prognose tid 7.08, handicap 0 sek.
   Helene Nygaard Olsen
09.17.39
992. Lyngby Dame Roklub -Prognose tid 7.08, handicap 0 sek.
   Nina Brandt

Løb 2 - LM2X og M4X - EM kval.Løbstid kl. 11:36
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
12. KC KBH -Prognose tid 5.36, handicap 0.
   Kristian Østergaard - Vestervig roklub
   Peter Søgaard - Bagsværd Roklub
   Jes Struk - Bagsværd Roklub
   Jens Olav Dahlgaard - Bagsværd roklub
07.06.62
21. Hadsund Roklub -Prognose tid 6.10, handicap 34 s.
   Jens Noll Nielsen
   Martin Bartenburg - Roskilde Roklub
07.12.48

Løb 3 - JW 1X - Baltic Cup kval.Løbstid kl. 11:46
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
12. Roklubben Ægir -Prognose tid 7.22, handicap 0 sek.
   Sara Nissen
09.29.50
21. Maribo Roklub -Prognose tid 7.22, handicap 0 sek.
   Maja Skaaning
09.44.83

Løb 4 - JM1X og JW 2X - Baltic Cup kval.Løbstid kl. 11:54
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
12. KCO -Prognose tid 6.51, handicap 0 sek.
   Lise Thøger Martin - Odense
   Emma Kiehn - Odense
08.36.47
21. Silkeborg -Prognose tid 6.51, handicap 0 sek.
   Jacob Søby
08.46.64
33. Bagsværd -Prognose tid 6.51, handicap 0 sek.
   Cecilie Sandager - Bagsværd
   Sofie Maagaard Jensen - Bagsværd
09.04.56

Løb 5 - JM 2X og JW4X - Baltic Cup kval.Løbstid kl. 12:02
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
12. Bagsværd -Prognose tid 6.19, handicap 4 sek.
   Mike Christensen - Kalundborg
   Mathias Leicht - Københavns Roklub
07.47.65
21. Hadsund Roklub -Prognose tid 6.23, handicap 0 sek.
   Mette Noll Nielsen
   Agnete Sørensen
   Trine Toft Andersen
   Sara Janner Olesen
08.00.72
33. KCO -Prognose tid 6.19, handicap 4 sek.
   Jesper Fredsted - Jels Roklub
   Benjamin Bahne Larsen - Odense Roklub
08.20.19

Løb 6 - JM4X - Baltic Cup kval.Løbstid kl. 12:10
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
12. Nordslesvigsk Roklub -Prognose tid 5.50, handicap 0 sek.
   Christian Kragh
   Marian Borsinski
   Jesper Tronier Hansen
   Karl Meyer
06.59.68
21. Bagsværd -Prognose tid 5.50, handicap 0 sek.
   Christian List Jakobsen - Bagsværd
   Oliver Rying Thomsen - Bagsværd
   Davide Blaser - Bagsværd
   Jonathan Engelbrecht - Bagsværd
07.12.18