.: Resultatlister for Skolekaproning 2009 :.

Løb 101 - 1X - piger - 13 år og yngreALøbstid kl. 13:00
1-1.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. NÆSTVED
   Marie Frimann
01.57.59
23. Bagsværd IV
   Freja Finderup - Bagsværd
03.23.48
34. Hadsund Roklub I
   Julie Riisberg
04.06.78
42. Hadsund Roklub IV
   Julie-Sophie Wahl
05.15.88

Løb 101 - 1X - piger - 13 år og yngreALøbstid kl. 13:05
2-2.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. Skovshoved
   Caroline Schock Petersen
02.49.77
23. Roklubben Stevns
   Anne-Kristine Haunsvig
03.43.67
984. Hadsund Roklub II
   Signe Riise
kæntret
992. Bagsværd III
   Linnea Marie Leicht - Bagsværd
kæntret

Løb 102 - 4´åres inrigger Mix - 15 år og yngreALøbstid kl. 13:10
1-1.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
12. Tissø 1
   cox:Lis Bay
   Bianca Jensen
   Patricia Monsrud
   Peter Rothmann
   Matias Buhr Mortensen
02.34.47
22. Ry roklub
   Katrine Steffensen
   Tine Bjerregaard Jensen
   Andreas Thorup
   Rasmus Møller Jensen
02.42.68
31. Tissø 3
   cox:Knud Nielsen
   Emil Kargaard
   Mike Cervidae
   Louise Brand Lange
   Maidis Loose
03.07.22

Løb 103 - 1X drenge - 17 år og yngreBLøbstid kl. 13:15
1-1.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
13. Sorø Roklub 1
   Lars Erik Graudal
02.05.91
25. Roklubben Viking I
   Johannes Bekker
02.10.26
31. Odense Roklub
   Simon Bahne Larsen
02.12.11
44. Roklubben Viking III
   Frederik Holm
02.14.26

Løb 103 - 1X drenge - 17 år og yngreBLøbstid kl. 13:20
2-2.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
12. Hadsund Roklub 1
   Andreas Jensen
02.01.33
23. Lyngby Roklub
   Alexander Herrod
02.01.71
34. Roklubben Viking II
   Frederik Andersen
02.05.66
41. Sorø Roklub 2
   Jacob Dahlerup
02.16.22

Løb 101 - 1X - piger - 13 år og yngreALøbstid kl. 13:25
3-3.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
14. Maribo Roklub
   Selina Andersen
02.55.37
22. Hadsund Roklub III
   Caroline Carnfeldt
04.06.98
33. Hadsund Roklub V
   Ninna Pedersen
06.49.98
41. Bagsværd II
   Johanne Damgaard Brandt - Bagsværd
07.47.75

Løb 102 - 4´åres inrigger Mix - 15 år og yngreALøbstid kl. 13:35
2-2.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. Tissø 2
   cox:Bastian Olsen
   Magnus Kargaard
   Allan Nissen
   Laura Lentz
   Isabell Cervidae
02.41.00
33. Roklubben Furesø
   cox:Helena Hviid Trier
   Laura Hagan
   Sofie Mikkelsen
   Henrik Georg Eriksen
   Tais La Cour
02.42.89

Løb 104 - 2 X piger - 17 år og yngreBLøbstid kl. 13:40
1-Distance: 500 m
No.StartNo/Name500m

Løb 105 - 4´åres inrigger Mix 17 år og yngreALøbstid kl. 13:41
1-Distance: 500 m
No.StartNo/Name500m
12. Fredensborg Roklub
   cox:Alexander Søgaard
   William Vang Binggeli
   Julie Andersen
   Rasmus Damgaard Jensen
   signe Damgaard Jensen
02.28.32
21. Ry roklub
   Johannes Alexandersen
   Tine Bjerregaard Jensen
   Emil Olsen
   Laura Kristoffersen
02.44.87

Løb 106 - 1 X piger - 15 år og yngreALøbstid kl. 13:45
1-1.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m

Løb 107 - 1 X drenge - 15 år og yngreBLøbstid kl. 13:55
1-1.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
13. Bagsværd VI
   Malthe Sebastian Puro - Bagsværd
02.00.23
21. Bagsværd VIII
   Frederik Vilandt Rasmussen - Bagsværd
02.08.21
32. Hadsund Roklub 2
   Lennart Westergaard
02.15.81
45. Lyngby Roklub
   Marcus Herrod
02.24.47
54. Roklubben Furesø
   Markus Hagan
02.25.00

Løb 106 - 1 X piger - 15 år og yngreALøbstid kl. 14:05
2-2.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
13. Maribo Roklub
   Katrine Christensen
02.24.65
24. Hadsund Roklub
   Caroline Carnfeldt
02.55.11
32. Nyborg Roklub
   Nicoline Andersen
02.56.41

Løb 107 - 1 X drenge - 15 år og yngreBLøbstid kl. 14:10
2-2.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
14. Hadsund Roklub 4
   Thomas Smed Nielsen
01.59.66
22. Bagsværd II
   Oliver Rying Thomsen - Bagsværd
02.03.20
33. Odense Roklub 3
   Ruben Zwisler
02.11.88
41. Hadsund Roklub 1
   Jacob Christiansen
02.27.90

Løb 109 - 1X drenge - 13 år og yngreALøbstid kl. 14:15
1-1.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. Bagsværd IV
   Emil Stensgaard Olsen - Bagsværd
02.58.59
24. Tissø 5
   Magnus Kargaard
03.29.36
35. Lyngby Roklub
   Søren Baastrup
03.56.64
46. Bagsværd
   Piet Christensen
05.11.39
53. Hadsund Roklub VI
   Jonah Donovan
06.17.87
992. Skovshoved
   Jacob Kjærulff Elnegaard
kæntret

Løb 107 - 1 X drenge - 15 år og yngreBLøbstid kl. 14:20
3-3.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
12. Hadsund Roklub 3
   Peter Munk
02.00.53
21. Bagsværd IV
   Peter Christian Holmquist - Bagsværd
02.04.38
34. Københavns Roklub
   Frederik Leicht
02.14.93
45. Bagsværd I
   Mads Petersen - Bagsværd
02.28.80
53. Lyngby Roklub 3
   Emil Meland Knudsen
02.37.52

Løb 107 - 1 X drenge - 15 år og yngreBLøbstid kl. 14:25
4-4.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
12. Lyngby Roklub 2
   Magnus Bastrup
02.18.37
21. Bagsværd VII
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd
02.22.35

Løb 107 - 1 X drenge - 15 år og yngreBLøbstid kl. 14:30
5-5.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
16. Odense Roklub 1
   Esben Rusbjerg
02.00.86
24. Lyngby Roklub 1
   Alexander Modest
02.03.74
32. Odense Roklub 2
   Niklas Sørensen
02.11.40
41. Bagsværd III
   Tobias Thykjær - Bagsværd
02.24.53
993. Sorø Roklub
   Andreas Ven
kæntret

Løb 109 - 1X drenge - 13 år og yngreALøbstid kl. 14:40
2-2.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. Roklubben Furesø
   Henrik Georg Eriksen
03.04.72
24. Københavns Roklub
   Tobias Mortensen
03.18.66
33. NÆSTVED 2
   Andre Christian Madsen
04.11.42
45. Hadsund Roklub V
   johan T. Vestergaard
04.44.27
56. Bagsværd
   Lasse Maigaard
10.58.38
992. Bagsværd III
   Casper Bergen - Bagsværd
kæntret

Løb 109 - 1X drenge - 13 år og yngreALøbstid kl. 14:50
3-3.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. Bagsværd V
   Niels Frederiksen - Bagsværd
03.26.43
23. Roklubben Furesø
   Jonas Grønkjær Pedersen
03.29.68
34. Tissø 4
   Emil Kargaard
03.30.78
45. Hadsund Roklub IV
   Jacob Christiansen
04.49.50
52. Bagsværd I
   Christian Bramsborg - Bagsværd
05.48.37

Løb 110 - 2 X piger - 15 år og yngreALøbstid kl. 14:55
1-1.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
13. Roklubben Stevns 2
   Maja Jørgensen
   Ulrikke Nissen
03.11.32
24. Tissø
   Bianca Jensen
   Isabell Cervidae
03.26.34
31. Hadsund Roklub
   Ninna Pedersen
   Julie-Sophie Wahl
04.31.35
43. Bagsværd II
   Linnea Marie Leicht - Bagsværd
   Freja Finderup - Bagsværd
05.29.14
51. Hadsund Roklub
   Signe Riise
   Julie Riisberg
06.35.12

Løb 111 - 4´åres inrigger drenge - 15 år og yngreAALøbstid kl. 15:00
1-1.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
13. NÆSTVED
   cox:linda laursen
   Frederik Larsen
   Martin Nielsen - Roklubben Viking
   Phillip Holm - Roklubben Viking
   steffen jørgensen
02.34.46
22. Roklubben Furesø
   cox:Helena Hviid Trier
   Henrik Georg Eriksen
   Mads Rude Wind
   Marcus Blanke
   Tais La Cour
02.39.12
31. Tissø
   cox:Knud Nielsen
   Peter Rothmann
   Bastian Olsen
   Mike Cervidae
   Louise Brand Lange
02.49.83

Løb 112 - 1 X piger - 17 år og yngreALøbstid kl. 15:10
1-Distance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. Fredensborg Roklub
   Mikala Skov
00.00.00
22. Nyborg Roklub
   Nicoline Andersen
00.17.40

Løb 113 - 2 X piger 15 år og yngreBLøbstid kl. 15:15
1-1.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
14. Bagsværd IV
   Trine Gran - Bagsværd
   Mathilde Persson - Bagsværd
02.08.61
21. Hadsund Roklub 1
   Mette Noll Nielsen
   Trine Andersen
02.15.52
33. Odense Roklub
   Lise Thøger Martin
   Emma Kiehn
02.18.82
42. Bagsværd III
   Astrid Kirk Haumann - Bagsværd
   Emilie Kærgaard Larsen - Bagsværd
02.31.69

Løb 109 - 1X drenge - 13 år og yngreALøbstid kl. 15:20
4-4.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
15. Hadsund Roklub VII
   Frederik Mathiesen
03.15.50
24. Hadsund Roklub III
   Simon Toft Andersen
03.29.89
31. Roforeningen KVIK
   Emil Laursen
03.55.37
43. NÆSTVED 1
   Christian Nielsen
03.55.93
52. Bagsværd VI
   Johannes Agersnap - Bagsværd
04.29.96
66. Bagsværd
   Mikkel Aaslev
10.46.16

Løb 111 - 4´åres inrigger drenge - 15 år og yngreAALøbstid kl. 15:25
2-2.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
12. Ry roklub
   Eske Holm
   Rasmus Møller Jensen
   Jens Lind Glerup
   Andreas Thorup
02.25.22
21. Tissø
   cox:Lis Bay
   Emil Kargaard
   Magnus Kargaard
   Allan Nissen
   Matias Buhr Mortensen
02.39.65
33. Bagsværd I
   cox:Johannes Agersnap - Bagsværd
   Casper Wentze - Bagsværd
   Casper Bergen - Bagsværd
   Niels Frederiksen - Bagsværd
   Emil Stensgaard Olsen - Bagsværd
06.59.94

Løb 110 - 2 X piger - 15 år og yngreALøbstid kl. 15:30
2-2.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. NÆSTVED
   Marie Frimann
   Ditte Olsen - Roklubben Viking
02.37.31
22. Roklubben Stevns
   Fie Nissen
   Frida Jørgensen
03.30.33
33. Bagsværd II
   Linnea Marie Leicht - Bagsværd
   Freja Finderup - Bagsværd
04.35.77

Løb 113 - 2 X piger 15 år og yngreBLøbstid kl. 15:35
2-2.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
12. Bagsværd I
   Mathilde Jørgensen - Bagsværd
   Frederikke Bay - Bagsværd
02.22.49
21. Sorø Roklub
   Nanna Marcher
   Katrine Johansen
02.24.11
34. Maribo Roklub
   Mie Haapanen
   Sarah Nielsen
02.26.34
43. Bagsværd II
   Ida Gørtz Jacobsen - Bagsværd
   Asta Bjelke Christensen - Bagsværd
02.31.13

Løb 109 - 1X drenge - 13 år og yngreALøbstid kl. 15:40
5-5.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
15. Bagsværd
   Bo Antonsen - Bagsværd
04.11.55
23. Fredensborg Roklub
   kasper Andersen
04.11.55
32. Hadsund Roklub I
   Anton Hvass
04.17.32
991. Hadsund Roklub II
   Jacob Thyrestrup Sørensen
kæntret

Løb 114 - 4´åres inrigger drenge - 17 år og yngreALøbstid kl. 15:45
1-Distance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. Roklubben Ægir
   cox:Sara Nissen
   Peter Bisgaard Rasmussen
   Mads Winther Johansen
   Christian Due Nielsen
   Morten Steen Jensen
02.19.25
22. Ry roklub
   Oscar Ravn Andersen
   Johannes Alexandersen
   Jens Lind Glerup
   Emil Olsen
02.29.38

Løb 115 - 1 X drenge - 17 år og yngreALøbstid kl. 15:55
1-1.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. Ry roklub
   Andreas Lysdal
02.12.85
23. Fredensborg Roklub III
   Rasmus Damgaard Jensen
02.16.74
32. Fredensborg Roklub II
   Christian Halstad
03.02.24

Løb 116 - 2X drenge - 15 år og yngreBLøbstid kl. 16:00
1-1.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
13. Bagsværd II
   Oliver Rying Thomsen - Bagsværd
   Peter Christian Holmquist - Bagsværd
01.51.12
22. Lyngby Roklub
   Magnus Bastrup
   Alexander Modest
02.01.11
34. Bagsværd IV
   Malthe Sebastian Puro - Bagsværd
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd
02.07.70
45. Hadsund Roklub 2
   Lennart Westergaard
   Jacob Christiansen
02.13.29
56. Odense Roklub 02.20.81
61. Sorø Roklub
   Kasper Kusier Nielsen
   Maximilian Kristensen
02.31.94

Løb 122 - 2 X drenge - 15 år og yngreALøbstid kl. 16:05
1-1.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
15. Roklubben Ægir
   Morten Steen Jensen
   Christian Due Nielsen
02.03.94
22. NÆSTVED
   Frederik Larsen
   steffen jørgensen
02.04.62
31. Roklubben Furesø
   Jonas Grønkjær Pedersen
   Henrik Georg Eriksen
02.31.26
44. Hadsund Roklub I
   Frederik Mathiesen
   Valdemar Dahlgaard
02.46.33
53. Bagsværd I
   Emil Stensgaard Olsen - Bagsværd
   Niels Frederiksen - Bagsværd
03.56.59

Løb 116 - 2X drenge - 15 år og yngreBLøbstid kl. 16:20
2-2.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
12. Hadsund Roklub 1
   Thomas Smed Nielsen
   Peter Munk
01.46.52
23. Odense Roklub 1
   Esben Rusbjerg
   Niklas Sørensen
01.54.36
31. Sorø Roklub
   Andreas Sloth
   Anders Lindblom
02.10.44
45. Bagsværd I
   Mads Petersen - Bagsværd
   Frederik Vilandt Rasmussen - Bagsværd
02.30.84
56. Roklubben Viking
   Philip Holm
   Martin Nielsen
02.38.55
64. Bagsværd III
   Tobias Thykjær - Bagsværd
   Aksel Watson - Bagsværd
02.46.12

Løb 117 - 4´åres inrigger piger- 15 år og yngreALøbstid kl. 16:25
1-1.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. Tissø 6
   cox:Lis Bay
   Bianca Jensen
   Patricia Monsrud
   Laura Lentz
   Isabell Cervidae
02.58.53
24. Roklubben Stevns
   cox:Simone Bork
   Camilla Nielsen
   Katja Svendsen
   Fie Pedersen
   Sisse Larsen
03.17.18
33. Bagsværd I
   cox:N N - Bagsværd
   Maidis Loose - Tissø
   Johanne Damgaard Brandt - Bagsværd
   Linnea Marie Leicht - Bagsværd
   Freja Finderup - Bagsværd
04.53.98

Løb 115 - 1 X drenge - 17 år og yngreALøbstid kl. 16:30
2-2.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
13. Nyborg Roklub
   Mads Larsen
02.43.36
24. Fredensborg Roklub IV
   William Vang Binggeli
02.52.56
982. Roklubben Ægir
   Peter Bisgaard Rasmussen
kæntret
991. Fredensborg Roklub I
   Alexander Søgaard
kæntret

Løb 118 - 1X piger - 15 år og yngreBLøbstid kl. 16:40
1-1.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
14. Hadsund Roklub 3
   Trine Toft Andersen
02.19.85
21. Bagsværd
   Iben Østergaard - Bagsværd
02.26.50
35. Bagsværd III
   Asta Bjelke Christensen - Bagsværd
02.27.79
46. Bagsværd
   Line Møller - Bagsværd
02.33.49
53. Bagsværd IV
   Astrid Kirk Haumann - Bagsværd
02.40.29
992. Bagsværd V
   Frederikke Bay - Bagsværd
kæntret

Løb 118 - 1X piger - 15 år og yngreBLøbstid kl. 16:45
2-2.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
12. Roklubben Furesø
   Rebecca Busk
02.13.32
23. Hadsund Roklub 1
   Mette Noll Nielsen
02.18.61
35. Sorø Roklub 2
   Susan Jes Buus
02.21.50
44. Bagsværd VI
   Emilie Kærgaard Larsen - Bagsværd
02.37.39
51. Bagsværd I
   Mathilde Jørgensen - Bagsværd
0245.98

Løb 120 - 1 X drenge -15 år og yngreALøbstid kl. 16:50
1-1.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
13. Skovshoved
   Tim Antonie Hansen
02.40.488
22. Tissø 7
   Matias Buhr Mortensen
02.56.67
31. Roklubben Ægir 1
   Christian Due Nielsen
03.04.85
45. Hadsund Roklub
   Valdemar Dahlgaard
04.03.54
54. Roklubben Furesø
   Mads Rude Wind
04.11.45

Løb 120 - 1 X drenge -15 år og yngreALøbstid kl. 17:00
2-2.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
14. Roklubben Ægir 2
   Morten Steen Jensen
02.23.466
21. NÆSTVED 1
   Frederik Larsen
02.27.041
35. Bagsværd
   Kasper Jensen
03.47.088
43. Roklubben Furesø
   Marcus Blanke
03.48.306
52. Tissø
   Bastian Olsen
03.54.180

Løb 118 - 1X piger - 15 år og yngreBLøbstid kl. 17:05
3-3.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
12. Bagsværd VII
   Mathilde Persson - Bagsværd
02.15.454
21. Bagsværd II
   Ida Gørtz Jacobsen - Bagsværd
02.24.588
36. Bagsværd
   Camilla Weis-Banke - Bagsværd
02.31.285
44. Sorø Roklub 1
   Astrid Thougaard Steensberg
02.31.995
55. Maribo Roklub
   Ida Haapanen
02.32.460
63. Bagsværd VIII
   Niw Erichsen - Bagsværd
02.32.800

Løb 119 - 2 X drenge - 17 år og yngreBLøbstid kl. 17:10
1-Distance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. Hadsund Roklub
   Andreas Jensen
   Niclas Hvid Hansen
01.54.307
24. Roklubben Viking II
   Johannes Bekker
   Frederik Holm
02.03.247
32. Sorø Roklub
   Lars Erik Graudal
   Jacob Dahlerup
02.34.246
43. Roklubben Viking III
   Ditte Østrup-Olsen
   Frederik Andersen
02.40.513

Løb 120 - 1 X drenge -15 år og yngreALøbstid kl. 17:15
3-3.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. NÆSTVED 2
   steffen jørgensen
02.21.221
23. Roklubben Viking
   Philip Holm
02.49.203
35. Odense Roklub
   Mikkel ?
02.55.134
42. Ry roklub
   Oscar Ravn Andersen
03.04.593
54. Roklubben Furesø
   Tais La Cour
03.41.329

Løb 120 - 1 X drenge -15 år og yngreALøbstid kl. 17:20
4-4.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
13. Nyborg Roklub
   Mads Larsen
02.43.812
21. Roklubben Viking
   Martin Nielsen
02.46.304
34. Københavns Roklub
   Andreas Skyggebjerg
02.49.455

Løb 121 - 4X+ piger - 17 år og yngreBLøbstid kl. 17:30
1-Distance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. Sorø Roklub
   Astrid Thougaard Steensberg
02.12.344
24. Bagsværd
   Iben Østergaard - Bagsværd
   Camilla Weis-Banke - Bagsværd
   Line Møller - Bagsværd
   Niw Erichsen - Bagsværd
02.12.614
33. Bagsværd I
   Mathilde Jørgensen - Bagsværd
02.26.787
42. Bagsværd II
   Ida Gørtz Jacobsen - Bagsværd
02.27.643

Løb 122 - 2 X drenge - 15 år og yngreALøbstid kl. 17:45
3-3.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
14. Skovshoved
   Tim Antonie Hansen
   Jacob Kjærulff Elnegaard
02.19.895
22. Hadsund Roklub IV
   Jacob Christiansen
   Jacob Thyrestrup Sørensen
03.01.694
33. Bagsværd III
   Christian Bramsborg - Bagsværd
   Johannes Agersnap - Bagsværd
03.15.158
41. Hadsund Roklub III
   Simon Toft Andersen
   Anton Hvass
03.59.649

Løb 123 - 1X piger - 17 år og yngreBLøbstid kl. 17:50
1-Distance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. Sorø Roklub
   Susan Jes Buus
03.16.19
25. Roklubben Viking
   Ditte Østrup-Olsen
03.41.99

Løb 124 - 4X+ drenge - 17 år og yngreBLøbstid kl. 17:55
1-Distance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. Hadsund Roklub
   cox:Jacob Christiansen
   Andreas Jensen
   Niclas Hvid Hansen
   Thomas Smed Nielsen
   Peter Munk
01.51.007
23. Sorø Roklub
   cox:Maximilian Kristensen
   Andreas Ven
   Andreas Sloth
   Anders Lindblom
   Kasper Kusier Nielsen
02.00.307
32. Bagsværd II
   cox:N N - Bagsværd
   Tobias Thykjær - Bagsværd
   Peter Christian Holmquist - Bagsværd
   Malthe Sebastian Puro - Bagsværd
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd
02.02.761
44. Bagsværd I
   cox:N N - Bagsværd
   Mads Petersen - Bagsværd
   Oliver Rying Thomsen - Bagsværd
   Aksel Watson - Bagsværd
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd
02.15.597

Løb 122 - 2 X drenge - 15 år og yngreALøbstid kl. 18:00
2-2.afdelingDistance: 500 m
No.StartNo/Name500m
11. Københavns Roklub
   Tobias Mortensen
   Andreas Skyggebjerg
02.19.074
22. Roklubben Viking
   Martin Nielsen
   Philip Holm
02.34.786
33. Hadsund Roklub II
   johan T. Vestergaard
   Jonah Donovan
03.22.983
46. Bagsværd
   Piet Christensen
   Bo Antonsen - Bagsværd
03.28.071
55. Bagsværd
   Mikkel Aaslev
   Jonathan Engelbrecht - Bagsværd
04.04.869
994. Bagsværd II
   Casper Bergen - Bagsværd
   Casper Wentze - Bagsværd
kæntret