.: Resultatlister for Skolekaproning 2008 :.

Løb 101 - 1X piger -årgang 93 - 94 A

Løbstid kl. 13:00

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Roklubben Furesø
   Nanna Vilen

2.01.107

2

3. Bagsværd
   Trine Marsengo - Bagsværd

2.23.058

3

4. Nyborg Roklub I
   Nicoline Rosenvold Andersen

2.30.344

 

Løb 101 - 1X piger -årgang 93 - 94 A

Løbstid kl. 13:05

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. NÆSTVED 2
   signe thomsen

3.12.327

2

3. Københavns Roklub 1
   Line Lundberg Friis

3.49.867

 

Løb 102 - 4-åres inrigger CUP mix - max alder 54 årA

Løbstid kl. 13:10

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Fynskredsen
   cox:Anne Vibe Hansen - Assens
   Simone Dideriksen - Assens
   Wilhelm Steffensen - Assens
   Kristian Andersen - Assens
   Katrine Kyndesen - Assens

2.24.264

2

1. Nordjysk Kreds
   cox:Nikolaj Sloth - Thisted
   Lasse Gadegaard - Struer
   Christian Lund - Thisted
   Cecilie Jacobsen - Thisted
   Mille Filtenborg - Thisted

2.33.154

3

3. Rungsted 1
   cox:Sofie Bruun - Rungsted
   Helena Hinkel - Rungsted
   Oliver Rying Thomsen - Rungsted
   Oliver Bjerregaard - Rungsted
   Sarah Petersen - Rungsted

3.06.382

 

Løb 103 - 1X drenge årgang 91-92-93B

Løbstid kl. 13:20

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. Køge Roklub
   Mikkel Nielsen

1.55.091

2

5. Rungsted
   Christian List Jacobsen

1.56.924

3

2. Odense Roklub 1
   Benjamin Larsen

2.19.683

4

3. Hadsund Roklub 1
   Niclas Hvid Hansen

3.43.571

 

Løb 101 - 1X piger -årgang 93 - 94 A

Løbstid kl. 13:25

3-3.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

4. Lyngby Dameroklub
   Mathilde Kristensen

2.35.699

2

1. Roklubben Furesø
   Julie Søholm

2.45.442

3

3. Nyborg Roklub II
   Julie Rønnov Maar Larsen

2.47.608

4

2. NÆSTVED 1
   katja resenholt

3.09.968

 

Løb 103 - 1X drenge årgang 91-92-93B

Løbstid kl. 13:30

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

4. Maribo Roklub
   Ulrik Krusse

2.35.699

2

1. Køge Roklub
   Jakob Engell

2.15.442

3

3. Hadsund Roklub
   Morten Munk

2.47.608

4

5. Roklubben Viking
   Frederik Holm

3.09.968

 

Løb 103 - 1X drenge årgang 91-92-93B

Løbstid kl. 13:35

3-3.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

6. Maribo Roklub
   Alex-Sander Christensen - Maribo

1.50.085

2

5. Jels roklub
   Jesper fredsted

1.55.985

3

3. Odense Roklub 2
   Magnus Gregersen

1.58.546

4

4. Hadsund Roklub 2
   Andreas Jensen

2.02.844

 

Løb 106 - 1X piger årgang 95-96A

Løbstid kl. 13:40

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. Roklubben Furesø
   Helena Hvid Trier

2.46.546

2

2. Bagsværd VI
   Ida Gørtz Jacobsen - Bagsværd

2.48.535

3

5. Københavns Roklub
   Semine Long Callesen

3.09.545

4

4. Bagsværd III
   sofie Bjørklund Andersen - Bagsværd

3.29.900

 

Løb 106 - 1X piger årgang 95-96A

Løbstid kl. 13:45

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. Roklubben Furesø
   Rebecca Busk

2.24.358

2

4. Bagsværd I
   Astrid Kirk Haumann - Bagsværd

2.59.590

3

3. Københavns Roklub 2
   Amalie Tom Petersen

3.38.898

4

2. Bagsværd IV
   Ida Finsen Flensted - Bagsværd

4.11.744

 

Løb 105 - 2X piger årgang 91-92-93B

Løbstid kl. 13:50

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

4. Hadsund Roklub 1
   Sif Bukhave
   Astrid Glavind

2.11.892

2

5. Lyngby Dameroklub
   Mathilde Kristensen
   Elisabeth Milman

2.00.245

 

Løb 105 - 2X piger årgang 91-92-93B

Løbstid kl. 13:55

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

3. Hadsund Roklub 3
   Lene Toft Conradsen
   Sara Janner Olesen

1.58.597

2

2. Odense Roklub 2
   Lise Thøger Martin
   Julie Rind Rasmussen

2.00245

3

4. Hadsund Roklub 2
   Marie Riisberg
   Agnete Sørensen

2.04.011

 

Løb 107 - 4-åres inrigger CUP mix - max alder 64 årA

Løbstid kl. 14:00

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. Fynskredsen
   cox:Max Hejgaard - Assens
   Bjarke Drejer - Assens
   Anne Ussing - Assens
   Christina Hansen - Assens
   Stefan Andersen - Assens

2.17.266

2

3. Rungsted 1
   cox:Patrick Hinkel - Rungsted
   Jens Kristian Heeshe Hansen - Rungsted
   Josefina Sørensen - Rungsted
   Kristianna Sørensen - Rungsted
   Kristian Egebjerg - Rungsted

2.18.176

3

2. Sjællandskredsen
   cox:Martin Nielsen - Viking
   Annesophie Witstok - Viking
   Charli Christensen - Viking
   Julie Nielsen - Næstved
   Steffen Jørgensen - Næstved

2.36.946

 

Løb 106 - 1X piger årgang 95-96A

Løbstid kl. 14:10

3-3.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

3. Køge Roklub
   Alberte Sandager

2.32.440

2

2. Bagsværd VI
   Ida Gørtz Jacobsen - Bagsværd

2.59.942

3

4. Bagsværd II
   Emilie Kærgaard Larsen - Bagsværd

3.09.331

4

5. Hadsund Roklub
   Christine

3.40.830

5

2. Nyborg Roklub
   Tine Kling-Christensen

3.48.581

6

1. Bagsværd VII
   Mie Schjerling - Bagsværd

4.12.000

 

Løb 108 - 1X drenge årgang 95-96A

Løbstid kl. 14:15

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

6. Silkeborg
   Andreas Patscheider

1.49.816

2

3. Nyborg Roklub II
   Mads Voetmann Larsen

154.259

3

5. Roklubben Viking
   Tim Madsen

1.59.087

4

2. Bagsværd V
   Bo Antonsen - Bagsværd

2.19.933

 

Løb 109 - 4`åres inrigger CUP piger - max alder 64 årA

Løbstid kl. 14:20

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. Fynskredsen
   cox:Anne Vibe Hansen - Assens
   Julie Skovsende - Assens
   Simone Dideriksen - Assens
   Anne Ussing - Assens
   Katrine Kyndesen - Assens

2.18.155

2

3. Sjællandskredsen
   cox:Jørgen Frederiksen - Næstved
   Annesophie Witstok - Viking
   Julie Nielsen - Næstved
   Katja Reesenholdt - Næstved
   Signe Thomsen - Næstved

2.32.505

3

2. Rungsted 1
   cox:Michella Petterson - Rungsted
   Cecilie Petterson - Rungsted
   Josefina Sørensen - Rungsted
   Kristianna Sørensen - Rungsted
   Sigrid Kamp - Rungsted

3.06.493

 

Løb 108 - 1X drenge årgang 95-96A

Løbstid kl. 14:30

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Rungsted
   Oliver Rying Thomsen - Rungsted

2.20.760

2

4. NÆSTVED 2
   steffen jørgensen

2.27.076

3

5. Roklubben Furesø
   Markus Hagan

2.29.865

4

3. Hadsund Roklub 2
   Joakim Sørensen

2.43.781

5

1. Nyborg Roklub I
   John Beckman

3.23.882

 

Løb 108 - 1X drenge årgang 95-96A

Løbstid kl. 14:35

3-3.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

5. Lyngby Roklub
   Emil Knudsen

2.34.978

2

3. Bagsværd IV
   Ian Brigo-Hansen - Bagsværd

2.46.637

3

2. Hadsund Roklub 1
   Mike Gregersen

2.54.895

 

Løb 110 - 1X drenge - årgang 94-95-96B

Løbstid kl. 14:40

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

3. Odense Roklub 1
   Niklas Sørensen

1.49.816

2

1. Hadsund Roklub 2
   Peter Munk

1.54.259

3

2. Bagsværd I
   Peter Christian Holmquist - Bagsværd

1.59.087

4

5. Lyngby Roklub
   Marcus Herrod

2.19.933

5

4. Bagsværd IV
   Oscar Tøttrup Pedersen - Bagsværd

2.32.537

 

Løb 110 - 1X drenge - årgang 94-95-96B

Løbstid kl. 14:45

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Bagsværd V
   Phillip Hagemann - Bagsværd

2.02.959

2

4. Maribo Roklub
   Andreas Christensen

2.10.942

3

3. Bagsværd III
   Tobias Thykjær - Bagsværd

2.13.288

4

1. Hadsund Roklub 3
   Lennart Westergaard

2.14.405

 

Løb 108 - 1X drenge årgang 95-96A

Løbstid kl. 14:50

4-4.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. NÆSTVED 1
   peter ydte

2.18.625

2

4. Hadsund Roklub 3
   Wiliam Wisholm

2.23.272

3

5. Bagsværd II
   Malte Sebastian Puro - Bagsværd

2.43.611

4

1. Bagsværd I
   Oskar Abrahamssen - Bagsværd

3.18.822

 

Løb 110 - 1X drenge - årgang 94-95-96B

Løbstid kl. 14:55

3-3.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Hadsund Roklub 1
   Thomas Smed Nielsen

1.56.879

2

3. Odense Roklub 2
   Esben Rusbjerg

2.04.270

3

4. Lyngby Roklub
   Alexander Modest

2.09.088

4

1. Bagsværd VI
   Thomas Fogh - Bagsværd

2.16.873

 

Løb 110 - 1X drenge - årgang 94-95-96B

Løbstid kl. 15:00

4-4.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. Lyngby Roklub
   Magnus Baastrup

2.12.302

2

4. Hadsund Roklub 5
   Emil Ulsig

2.14.010

3

3. Bagsværd 2
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd

2.22.377

4

2. Hadsund Roklub 4
   Jacob Christiansen

2.26.115

 

Løb 111 - 4`åres inrigger CUP piger- max alder 54 årA

Løbstid kl. 15:05

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. Nordjysk Kreds
   cox:Karin Fenger Madsen - Thisted
   Emilie Bøjer - Thisted
   Signe Nielsen - Thisted
   Signe Krüger - Thisted
   Cecilie Jacobsen - Thisted

2.36.776

2

2. Rungsted 1
   cox:Patrick Hinkel - Rungsted
   Helena Hinkel - Rungsted
   Josefina Sørensen - Rungsted
   Sigrid Kamp - Rungsted
   Sarah Petersen - Rungsted

2.44.566

 

Løb 112 - 1X drenge - årgang 91-92A

Løbstid kl. 15:15

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

4. Danske Studenters Roklub
   Gideon Strange

2.00.248

2

2. Rungsted
   Kristian Egebjerg - Rungsted

2.18.316

3

3. Roklubben Viking I
   Frederik Holm

2.26.158

4

1. Thisted Roklub
   Nikolaj Sloth

2.37.909

 

Løb 112 - 1X drenge - årgang 91-92A

Løbstid kl. 15:20

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Roklubben Viking II
   Johannes Loye

1.54.252

2

1. Rungsted
   Jens Kristian Heeshe Hansen - Rungsted

2.19.967

 

Løb 113 - 4`åres inrigger CUP drenge- max alder 54 årA

Løbstid kl. 15:25

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. Assens Roklub
   cox:Max Hejgaard
   Bjarke Drejer
   Jacob Hannibalsen
   Kristian Andersen
   Wilhelm Steffensen

2.27.744

2

3. Sjællandskredsen
   cox:Lars Olsen - Viking
   Christoffer Lillelund - Viking
   Frederik Andersen - Viking
   Tim Madsen - Viking
   Nichi Petersen - Viking

2.35.934

3

4. Rungsted 1
   cox:Stephan Østerberg - Rungsted
   Oliver Bjerregaard - Rungsted
   Ulrik Herskind - Rungsted
   Andreas Ven - Rungsted
   Valdemar Bjerregaard - Rungsted

2.40.868

4

2. Nordjysk Kreds
   cox:Charlotte Nygaard - Struer
   Laurids F. Gadegaard - Struer
   Lasse F. Gadegaard - Struer
   Mads-Ulrik Eriksen - Struer
   Sune T. Nielsen - Struer

2.41.798

 

Løb 114 - 2X piger årgang 94-95-96A

Løbstid kl. 15:35

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. Roklubben Furesø
   Rebecca Busk
   Helena Hvid Trier

2.02.329

2

4. Bagsværd III
   Ida Finsen Flensted - Bagsværd
   Trine Marsengo - Bagsværd

2.21.596

3

2. Bagsværd II
   Emilie Kærgaard Larsen - Bagsværd
   sofie Bjørklund Andersen - Bagsværd

2.49.296

 

Løb 116 - 2X piger - årgang 94-95-96B

Løbstid kl. 15:40

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Hadsund Roklub 1
   Trine Toft Andersen
   Mette Noll Nielsen

1.55.693

2

1. Sorø Roklub
   Ida Voss
   Susan Jes Buus

2.03.244

3

4. Bagsværd II
   Mathilde Persson - Bagsværd
   Niw Erichsen - Bagsværd

2.06.361

4

3. Roklubben Ægir Ægir 1
   Ida Dsane Andersen
   Ida Søndergaard

2.10.651

 

Løb 116 - 2X piger - årgang 94-95-96B

Løbstid kl. 15:45

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Roklubben Ægir Ægir 2
   Emma Munk
   Nanna Lybæk Knudsen

1.56.662

2

4. Bagsværd I
   Line Møller - Bagsværd
   Camilla Weis-Banke - Bagsværd

2.01.986

3

1. Sorø Roklub
   Katrine Johansen
   Nanna Marcher

2.09.240

4

3. Hadsund Roklub 3
   Mie Gammelmark
   Katrine Sørensen

2.16.067

 

Løb 116 - 2X piger - årgang 94-95-96B

Løbstid kl. 15:50

3-3.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

5. Odense Roklub
   Lise Thøger Martin
   Emma Kiehn

1.48.771

2

3. Hadsund Roklub 2
   Lærke Riisberg
   Sigrid Glavind

1.59.423

3

1. Sorø Roklub
   Anna Olesen
   Astrid Thougaard Steenberg

2.00.278

4

5. Hadsund Roklub 4
   Katrine Sørensen
   Caroline Grønhøj

2.06.614

5

4. Bagsværd
   Trine Gran - Bagsværd
   Laura Kornholt - Bagsværd

2.15.841

 

Løb 114 - 2X piger årgang 94-95-96A

Løbstid kl. 15:55

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. NÆSTVED
   katja resenholt
   signe thomsen

2.29.941

2

3. Bagsværd I
   Astrid Kirk Haumann - Bagsværd
   Ida Gørtz Jacobsen - Bagsværd

2.37.207

3

4. Lyngby Dameroklub
   Maria Rasmussen
   Amanda

2.58.959

4

2. Bagsværd IV
   Freja Finderup - Bagsværd
   Mie Schjerling - Bagsværd

3.18.377

5

5. Nordjysk Kreds
   Emilie Bøjer - Thisted
   Signe Krüger - Thisted

3.20.868

 

Løb 117 - 4´åres inrigger CUP drenge - max alder 64 årA

Løbstid kl. 16:00

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

3. Sjællandskredsen
   cox:Lars Olsen - Viking
   Erik Arnoldi - Viking
   Frederik Holm - Viking
   Johannes Loye - Viking
   Charli Christensen - Viking

2.12.642

2

4. Rungsted 1
   cox:Stephan Østerberg - Rungsted
   Kristian Egebjerg - Rungsted
   Jens Kristian Heeshe Hansen - Rungsted
   Oliver Rying Thomsen - Rungsted
   Mathias Sander - Rungsted

2.14.962

3

1. Nordjysk Kreds
   cox:Charlotte Nygaard - Struer
   Morten Jørgensen - Struer
   Asger W. Christensen - Struer
   Alex Jørgensen - Struer
   Jens Jakob Eriksen - Struer

2.19.016

4

2. Fynskredsen
   cox:Lasse Gissel Jensen - Assens
   Wilhelm Steffensen - Assens
   Kristian Andersen - Assens
   Bjarke Drejer - Assens
   Stefan Andersen - Assens

2.26.835

 

Løb 118 - 2X drenge - årgang 94-95-96A

Løbstid kl. 16:10

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. Hadsund Roklub
   Wiliam Wisholm
   Emil Ulsig

2.29.388

2

4. NÆSTVED
   steffen jørgensen
   peter ydte

2.26.555

3

3. Roklubben Viking I
   Martin Nielsen
   Christoffer Lillelund

2.45.277

4

2. Bagsværd 2
   Bo Antonsen - Bagsværd
   Ian Brigo-Hansen - Bagsværd

3.01.446

 

Løb 118 - 2X drenge - årgang 94-95-96A

Løbstid kl. 16:25

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Hadsund Roklub
   Mike Gregersen
   Joakim Sørensen

2.28.543

2

1. Roklubben Furesø
   Benjamin
   Tais La Cour

2.32.194

3

3. Bagsværd I
   Malte Sebastian Puro - Bagsværd
   Oskar Abrahamssen - Bagsværd

3.11.660

 

Løb 119 - 4´åres inrigger Mix- årgang 91 og yngreA

Løbstid kl. 16:30

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Roklubben Furesø
   cox:Mads Boesen
   Rebecca Busk
   Nanna Vilen
   Mathias Larsen
   Markus Hagan

2.12.288

2

3. Assens Roklub
   cox:Mikkel Kyndense
   Christina Hansen
   Katrine Kyndensen
   Peter Andersen
   Stefan Andersen

2.22.460

3

4. Assens Roklub
   cox:Stefan Andersen
   Anne Ussing
   Simone Dideriksen
   Jacob Hannibalsen
   Wilhelm Steffensen

2.24.567

4

1. Thisted Roklub
   cox:Karin Fenger Madsen
   Nikolaj Sloth
   Christian Lund
   Cecilie Jacobsen
   Signe Nielsen

2.26.359

 

Løb 120 - 1X piger - årgang 91-92A

Løbstid kl. 16:35

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. Danske Studenters Roklub
   Gabriella Stahr Kaiser

2.01.073

2

3. NÆSTVED
   linda laursen

2.12.913

3

2. Roklubben Viking I
   Anne-Sophie Wifstok

2.39.841

 

Løb 121 - 1X piger - årgang 94-95-96B

Løbstid kl. 16:40

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

5. Sorø Roklub
   Astrid Thougaard Steenberg

2.16.243

2

2. Hadsund Roklub 2
   Katrine Sørensen

2.21.294

3

1. Bagsværd IV
   Line Møller - Bagsværd

2.24.866

4

4. Roklubben Ægir Ægir 1
   Ida Søndergaard

2.36.578

 

Løb 121 - 1X piger - årgang 94-95-96B

Løbstid kl. 16:45

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Bagsværd I
   Mathilde Persson - Bagsværd

2.07.281

2

3. Roklubben Ægir Ægir 4
   Ida Dsane Andersen

2.11.267

3

4. Hadsund Roklub 3
   Lærke Riisberg

2.19.935

4

5. Hadsund Roklub
   Mie Gammelmark

2.23.379

5

1. Hadsund Roklub 4
   Sigrid Glavind

2.24.952

 

Løb 121 - 1X piger - årgang 94-95-96B

Løbstid kl. 16:50

3-3.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

3. Roklubben Ægir Ægir 3
   Nanna Lybæk Knudsen

1.59.409

2

1. Hadsund Roklub 6
   Trine Toft Andersen

2.07.406

3

5. Bagsværd II
   Camilla Weis-Banke - Bagsværd

2.14.858

4

2. Odense Roklub
   Emma Kiehn

2.17.756

5

4. Sorø Roklub
   Nanna Marcher

2.20.019

 

Løb 121 - 1X piger - årgang 94-95-96B

Løbstid kl. 16:55

4-4.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

5. Roklubben Ægir Ægir 2
   Emma Munk

2.06.815

2

1. Sorø Roklub
   Susan Jes Buus

2.10.650

3

4. Bagsværd III
   Niw Erichsen - Bagsværd

2.26.414

4

2. Hadsund Roklub 5
   Trine Andersen

2.36.167

5

3. Bagsværd V
   Laura Kornholt - Bagsværd

2.44.109

 

Løb 122 - 2X drenge - årgang 94-95-96B

Løbstid kl. 17:00

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Bagsværd I
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd
   Christian Højdevang - Humlebæk

1.59.183

2

1. Bagsværd II
   Peter Christian Holmquist - Bagsværd
   Tobias Thykjær - Bagsværd

2.06.279

3

4. Hadsund Roklub
   Kenneth
   Alberte - Køge

2.06.903

 

Løb 122 - 2X drenge - årgang 94-95-96B

Løbstid kl. 17:05

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

2. Odense Roklub
   Esben Rusbjerg
   Niklas Sørensen

1.42.901

2

3. Hadsund Roklub 1
   Thomas Smed Nielsen
   Peter Munk

1.51.577

3

1. Bagsværd III
   Thomas Fogh - Bagsværd
   Aksel Watson - Bagsværd

2.00.705

4

4. Lyngby Roklub
   Alexander Modest
   Magnus Baastrup

2.19.354

5

3. Hadsund Roklub 2
   Jacob Christiansen
   Emil Ulsig

2.31.812

 

Løb 123 - 4´åres inrigger piger - årgang 94-95-96A

Løbstid kl. 17:10

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

0

1. Thisted Roklub
   cox:Nikolaj Sloth
   Emilie Bøjer
   Sine Krüger
   Signe Nielsen
   Mille Filtenborg

udeluket

1

2. Roklubben Furesø
   cox:Mads Boesen
   Rebecca Busk
   Helena Hvid Trier
   Nanna Vilen
   Julie Søholm

2.06.023

2

0. Roklubben Viking

2.24.547

3

2. Bagsværd II
   Ida Finsen Flensted - Bagsværd
   Trine Marsengo - Bagsværd
   Mie Schjerling - Bagsværd
   Freja Finderup - Bagsværd

2.42.056

 

Løb 124 - 2X drenge - årgang 91-92-93B

Løbstid kl. 17:15

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

3. Sorø Roklub
   Martin Musiat
   Lars Erik Graudal

00

2

1. Nakskov Roklub
   Mads Christensen
   Ulrik

+2.0

3

4. Køge Roklub
   Mikkel Nielsen
   Jakob Engell

+4.0

4

2. Hadsund Roklub
   Simon Sørensen
   Anders Olsen

+8.0

 

Løb 124 - 2X drenge - årgang 91-92-93B

Løbstid kl. 17:20

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

1. Hadsund Roklub
   Andreas Jensen
   Niclas Hvid Hansen

1.49.365

2

4. Sorø Roklub
   Christian Olsen
   Andreas Hansen

1.57.555

3

3. Roklubben Viking
   Johannes Loye
   Erik Arnoldi

2.01.150

4

2. Maribo Roklub
   Andreas Christensen
   Tim Eghjort

2.07.169

5

5. Hadsund Roklub
   Oliver
   Niklas

2.10.702

 

Løb 126 - 4X+ piger - årgang 91 og yngreB

Løbstid kl. 17:25

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

3. Hadsund Roklub
   cox:Sif Bukhave
   Katrine Sørensen
   Sigrid Glavind
   Trine Toft Andersen
   Mette Noll Nielsen

1.54.629

2

2. Bagsværd
   Camilla Weis-Banke - Bagsværd
   Line Møller - Bagsværd
   Mathilde Persson - Bagsværd
   Niw Erichsen - Bagsværd

2.03.972

3

1. Sorø Roklub
   cox:Martin Musiat
   Astrid Thougaard Steenberg
   Anna Olesen
   Nanna Marcher
   Katrine Johansen

2.14.404

 

Løb 126 - 4X+ piger - årgang 91 og yngreB

Løbstid kl. 17:30

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

0

4. Hadsund Roklub
   Sif Bukhave
   Caroline Grønhøj
   Astrid Glavind
   Mie Gammelmark

 

0

3. Roklubben Ægir
   cox:Sara Nissen
   Ida Dsane Andersen
   Ida Søndergaard
   Emma Munk
   Nanna Lybæk Knudsen

 

0

2. Roklubben Furesø
   cox:Mads Boesen
   Rebecca Busk
   Helena Hvid Trier
   Nanna Vilen
   Julie Søholm

 

0

1. Hadsund Roklub 1
   cox:Jacob Christiansen
   Lene Toft Conradsen
   Marie Riisberg
   Sara Janner Olesen
   Agnete Sørensen

 

 

Løb 125 - 4´åres inrigger drenge - årgang 94-95-96A

Løbstid kl. 17:35

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

0. Roklubben Furesø

2.18

2

4. Roklubben Viking
   cox:Tim Madsen
   Anders Jørgensen
   Nicki Petersen
   Martin Nielsen
   Frederik Andersen

2.22

3

3. Bagsværd
   cox:Johannes
   Malte Sebastian Puro - Bagsværd
   Mathias Kofoed - Bagsværd
   Oskar Abrahamssen - Bagsværd
   Bo Antonsen - Bagsværd

3.11.587

 

Løb 127 - 1X piger - årgang 91-92-93B

Løbstid kl. 17:40

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

 

Løb 127 - 1X piger - årgang 91-92-93B

Løbstid kl. 17:45

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

0

2. Hadsund Roklub
   Astrid Glavind

 

0

1. Odense Roklub 3
   Julie Rind Rasmussen

 

 

Løb 128 - 1X drenge - årgang 93-94A

Løbstid kl. 17:50

1-1.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

1

3. Bagsværd
   Alexander Møller - Bagsværd

00

2

2. Sorø Roklub
   Rasmus Köster Larsen

+1.1

 

Løb 128 - 1X drenge - årgang 93-94A

Løbstid kl. 17:55

2-2.afdeling

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

0

4. Hadsund Roklub
   Andreas Jensen

 

0

2. Roklubben Furesø
   Benjamin

 

1

3. Roklubben Viking II
   Erik Arnoldi

 

 

Løb 129 - 4X+ drenge - årgang 91 og yngreB

Løbstid kl. 18:00

1-

Distance: 500 m

 

No.

StartNo/Name

500m

0

1. Roklubben Furesø
   cox:Mads Boesen
   Benjamin
   Mathias Larsen
   Tais La Cour
   Markus Hagan

 

1

4. Hadsund Roklub
   cox:Sara Janner Olesen
   Simon Sørensen
   Morten Munk
   Søren Ulsig
   Anders Olsen

1.42.8

2

6. Bagsværd
   cox:Laura Kornholt - Bagsværd
   Peter Christian Holmquist - Bagsværd
   Alexander Modest - Lyngby Roklub
   Magnus Baastrup - Lyngby
   Jakob Grove Klahsen - Bagsværd

1.45.196

3

5. Bagsværd
   cox:Jakob Grove Klahsen - Bagsværd
   Oscar Tøttrup Pedersen - Bagsværd
   Peter Christian Holmquist - Bagsværd
   Phillip Hagemann - Bagsværd
   Tobias Thykjær - Bagsværd

1.57.918

4

3. Hadsund Roklub
   cox:Jacob Christiansen
   Emil Ulsig
   Lennart Westergaard
   Thomas Smed Nielsen
   Peter Munk

2.05.945