.: Resultatlister for Danske Mesterskaber, Gladsaxe Rostadion, 2009 :.

Løb 102 - JM1XA, JMLøbstid kl. 08:30
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
11. Odder Roklub
   Mathias Larsen
08.08.550
23. Kalundborg Roklub
   Mike Christensen - Kalundborg
08.50.326
32. Lyngby Roklub
   Rasmus Meland Knudsen
08.53.876
44. Københavns Roklub
   Frederik Leicht
09.05.743

Løb 102 - JM1XA, JMLøbstid kl. 08:36
2-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
110. Hadsund Roklub
   Emil Riise
08.06.746
26. Silkeborg
   Jacob Søby
08.13.843
311. Bagsværd
   Oscar Petersen - Bagsværd
08.17.298
47. Roskilde Roklub
   Mads Brogård
08.46.774

Løb 1072 - (Løb B) - M/Mix 4X-/+/FM MastersLøbstid kl. 08:46
1-ADistance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
12. Fredericia Roklub
   Boy Uwe Boysen
   Ole Haaning Thomsen
   Aage Pedersen
   Frede Nørskov Nielsen
24. Sorø Roklub 2
   Arnold Pedersen
   Thomas Thougaard
   Poul Juel-Hansen
   Bjarne Hjorth
33. Danske Studenters Roklub
   Lars Nielsen
   Henrik Almegaard
   Søren Strange
   Hans Tapper
41. Roklubben Skjold
   Finn Rosenlund
   Peter Skov
   Jørgen Eriksen
   Flemming Bay

Løb 135 - M8+DMLøbstid kl. 08:48
2-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
15. Sorø Roklub 1
   cox:Jacob Dahlerup
   Jacob Barsøe
   Jens Vilhelmsen
   Michael Ludwigsen
   Christian Asmussen
   Emil Kjerri
   Ulrich Høgstedt
   Christian Mølvig
   Ulrik Romme
06.23.330
26. Sorø Roklub 2
   cox:Lars Erik Graudal
   Martin Møller Deela
   Peder Lillelund
   Nikolaj B. Høgstedt
   Nikolaj Bisgaard Nielsen
   Thomas Larsen
   Mads Kruse-Andersen
   Thomas Thougaard
   Anders Hansen
06.42.278
37. Kalundborg Roklub
   cox:Johanne Kepp Knudsen
   Alexander Nygaard Hansen - Kalundborg
   Allan Frölich - Kalundborg
   Casper Villadsen - Kalundborg
   Jeppe Sørensen
   Kenneth Larsen - Kalundborg
   Mathias Kristensen - Kalundborg
   Jakob Saxtoft
   Mike Christensen - Kalundborg
07.12.356

Løb 1072 - (Løb B) - M/Mix 4X-/+/FM MastersLøbstid kl. 08:50
2-BDistance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
16. Fredensborg
   Peter Frederiksen
   Claus Andersen
   Bjørn Andersen
   Ulrik Jensen
03.34.495
25. Lyngby Roklub
   Inger Koch
   Kirsten Henriksen
   Peter Kosminska Kristensen
   Lars Jørgensen
03.44.300
38. Roklubben Furesø
   Marianne Henney
   Bo Hartz
   Bo Jystrup
   Ole Kongsbak
03.46.411

Løb 117 - JM2XA, JMLøbstid kl. 09:06
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
11. Silkeborg
   Thorbjørn Patscheider
   Emil Espersen
07.08.591
25. Odense Roklub
   Peter B. Nørlem
   Oliver Kiehn
07.17.524
34. Hadsund Roklub
   Simon Sørensen
   Anders Olsen
07.22.589
42. Københavns Roklub
   Mathias Leicht
   Louis Nielsen
07.25.164

Løb 117 - JM2XA, JMLøbstid kl. 09:12
2-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
17. Bagsværd
   Andreas Rasmussen - Bagsværd
   Chris Plesner - Bagsværd
07.47.297
26. Roskilde Roklub
   Martin Brenøe
   Magnus Teglbjerg
08.01.243
38. Roklubben Viking
   Frederik Holm
   Frederik Andersen
08.10.029

Løb 132 - M 1x FM masters Løbstid kl. 09:22
1-ADistance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
12. Danske Studenters Roklub
   Jan Cederkvist
04.17.867
25. Holstebro
   Ole Rømer
04.19.553
36. Roforeningen KVIK
   John Grundvald
04.22.135

Løb 132 - M 1x FM masters Løbstid kl. 09:26
2-BDistance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
111. Lemvig Roklub
   Jørgen Jensen
04.04.311
29. Sorø Roklub
   Lars Bo Andersen
04.06.103
310. Københavns Roklub
   Bo Vestergård
04.16.490
47. Roklubben Viking
   Rene Hansen
04.26.098

Løb 132 - M 1x FM masters Løbstid kl. 09:30
3-CDistance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
115. Hellerup Roklub
   Arne Månsson
04.16.189
217. Roskilde Roklub
   Svend Aage Nielsen
04.20.288
314. Skovshoved
   Hans Nøhr
04.21.350
416. Roforeningen KVIK
   Jesper Krog
04.32.713

Løb 133 - M 2x/2- FM masters Løbstid kl. 09:32
1-ADistance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
112. Holstebro
   Freddy Quist - Holstebro
   Hans Ulriksen
04.25.189
27. Roklubben Skjold
   Jørgen Eriksen
   Flemming Bay
04.27.734
35. Danske Studenters Roklub
   Lars Nielsen
   Henrik Almegaard
04.32.409
43. Lyngby Roklub
   Lasse T. Nielsen
   Carl Ove Hansen
04.33.328
58. Fredensborg 2
   Tom Hinsby
   Bent Andersen
04.34.550

Løb 133 - M 2x/2- FM masters Løbstid kl. 09:36
2-BDistance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
19. Fredensborg Roklub
   Quist Ole
   Søren Eriksen
24. Fredensborg 1
   Søren Heinrichsen
   Jacob Midtgaard
313. Ringsted
   Claus Solmer-Jørgensen
   Steffen Feddersen
42. Roforeningen KVIK
   Peter Boris
   Peter Munch
51. Roforeningen KVIK
   Christian Hilbig
   Martin Rasmussen

Løb 135 - M8+DMLøbstid kl. 09:42
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
13. Bagsværd
   cox:Emil Blach - Bagsværd
   Mikkel Krenchel - Bagsværd
   Christian Michaelsen - Bagsværd
   Jes Struck - Bagsværd
   Thomas Larsen - Bagsværd
   Peter Sejr - Bagsværd
   Jacob Søgaard - Bagsværd
   Nicki Almquist - Bagsværd
   Lasse Dittmann - Bagsværd
06.12.483
22. Danske Studenters Roklub
   cox:Kirsten Kirk Jepsen
   Thomas Ebert
   Jesper Cullen
   Mikkel Jacobsen
   Jakob Jespersen
   Søren Krogh Hansen
   Mads Reinholdt Rasmussen
   Anders Moustgaard
   Eskild Ebbesen
06.12282
31. Københavns Roklub
   cox:Jens Møller Martensen
   Magnus Nielsen
   Kenny Andersen
   Martin Andersen
   Jonas Thygesen
   Lars Hvedstrup Jensen
   Mathias Lyster
   Kenneth Bülow
   Jacob Øjvind Nielsen
06.32.350
44. Danske Studenters Roklub
   cox:Asta Larjomaa
   Jacob Winkel
   Erwan Tacher
   Sune Korremann
   Hans-Jørgen Stahl
   Martin Rauff Dahl
   Jacob Jansson
   Asbjørn Levring
   Magnus Debess
06.36.880

Løb 101 - W2-FMLøbstid kl. 13:00
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
13. Roforeningen KVIK
   Cathrine Østerberg
   Sarah Christensen
09.14.898
21. Lyngby Dame Roklub
   Lærke Rau
   Christina Rindom
09.18.900
34. Hadsund Roklub
   Mille Wested
   Anne Olsen
09.41.088
42. Bagsværd
   Anine Maria Hallander - Bagsværd
   Julie Frøkjær - Bagsværd
10.38.603

Løb 102 - JM1XA, JMLøbstid kl. 13:07
3-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
110. Hadsund Roklub
   Emil Riise
08.05.481
21. Odder Roklub
   Mathias Larsen
08.13.178
36. Silkeborg
   Jacob Søby
08.26.749
411. Bagsværd
   Oscar Petersen - Bagsværd
08.30.673
53. Kalundborg Roklub
   Mike Christensen - Kalundborg
08.37.373
62. Lyngby Roklub
   Rasmus Meland Knudsen
09.24.345

Løb 103 - W2XDMLøbstid kl. 13:14
2-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
14. Bagsværd
   Lisbet Jacobsen - Bagsværd
   Mia Elisabeth Espersen - Bagsværd
08.05.469
27. Roforeningen KVIK
   Lea Jacobsen
   Fie Udby
08.08.053
35. Sorø Roklub
   Ulla Hvid
   Kristine Romme
08.23.917
43. Lyngby Roklub
   Louise Wissing
   Stine Louise Knudsen
08.49.364
52. Roskilde Roklub
   Aja Runge Holmegaard
   Sarah Groot
08.58.253

Løb 104 - JW1XA, JMLøbstid kl. 13:21
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
12. Odder Roklub
   Michaela Pultz
09.14.571
21. Silkeborg
   Anna Nyengaard
09.20.277
35. Roforeningen KVIK
   Mejse Andersen
09.20.666
46. Odense Roklub
   Emma Kiehn
09.34.045
53. Hadsund Roklub
   Mette Noll Nielsen
09.56.630

Løb 105 - LW1XFMLøbstid kl. 13:28
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
14. Odder Roklub
   Juliane Elander
09.12.705
23. Lyngby Dame Roklub
   Helene Nygaard Olsen
09.22.868
31. Nordslesvigsk Roklub
   Sarah Jürgensen
09.50.255

Løb 107 - (Løb A) - W 4x/+/-FM, mastersLøbstid kl. 13:35
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
13. Sorø Roklub 1
   Merete Busk
   Birgit Juel-Hansen
   Ingrid Petersen
   Elsebeth Nielsen
04.11.613
24. Lyngby Dame Roklub
   Sisse Johansen
   Helle Vinkler
   Birgitte Bo
   Christina Rindom
04.14.799
35. Sorø Roklub 3
   Kirsten From
   Kristine Romme
   Ruth Köster
   Jane Steensberg
04.18.976
41. Fredensborg 1
   Anne Mette Jørgensen
   Tine Dorst
   Sanne Poulin
   Bettina Cervin
04.27.439
52. Fredensborg 2
   Helle Bang
   Lene Rathsach
   Charlotte Poulsen
   Ulla Poulsen
04.30.579

Løb 1072 - (Løb B) - M/Mix 4X-/+/FM MastersLøbstid kl. 13:40
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
14. Sorø Roklub 2
   Arnold Pedersen
   Thomas Thougaard
   Poul Juel-Hansen
   Bjarne Hjorth
03.35.970
22. Fredericia Roklub
   Boy Uwe Boysen
   Ole Haaning Thomsen
   Aage Pedersen
   Frede Nørskov Nielsen
03.36.480
33. Danske Studenters Roklub
   Lars Nielsen
   Henrik Almegaard
   Søren Strange
   Hans Tapper
03.40.434
46. Fredensborg
   Peter Frederiksen
   Claus Andersen
   Bjørn Andersen
   Ulrik Jensen
03.40.691
55. Lyngby Roklub
   Inger Koch
   Kirsten Henriksen
   Peter Kosminska Kristensen
   Lars Jørgensen
03.50.649

Løb 109 - M2XDMLøbstid kl. 13:45
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
12. Danske Studenters Roklub
   Anders Moustgaard
   Mads Reinholdt Rasmussen
07.33.402
21. Silkeborg
   Lars Christensen
   Mogens Jessen
07.42.893
33. Roklubben Furesø
   Nils Henrik Stene
   Henrik Victor Stephansen
07.44.429
45. Bagsværd
   Jens Olav Dahlgaard - Bagsværd
   Peter Søgaard - Bagsværd
07.48.190

Løb 110 - LM1XDMLøbstid kl. 13:52
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
13. NÆSTVED
   morten jørgensen
08.27.791
26. Odder Roklub
   Steffen Bonde
08.35.107
34. Lyngby Roklub
   Anders Bau Hansen
08.49.059
47. Roklubben Furesø
   Asbjørn Stubkjær Rugh
09.42.549
55. Roskilde Roklub
   Christian Bencke Nielsen
10.22.693

Løb 111 - W8+FMLøbstid kl. 13:59
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
11. Roforeningen KVIK
   cox:Lise Bisgaard
   Sarah Christensen
   Cathrine Østerberg
   Marianne Becker
   Rikke C. Nielsen
   Ulla Hovmand Jacobsen
   Lea Jacobsen
   Mejse Andersen
   Cecilie Askov Christensen
08.03.307
23. Danske Studenters Roklub
   cox:Karen Hewel
   Mette Dyrlund Petersen
   Malene Jensen
   Henriette Stokholm
   Nina Byriel Kronborg
   Anna Munk Layborn
   Rikke Frederiksen
   Laura Thatt
   Helle Luthmann Tibian
08.04.402
34. Københavns Roklub 1
   cox:Hildur Enni
   Jeanette Ørnvang
   Kristina Martensen
   Sirka Bøgelund Olsen
   Anne Sevelsted
   Louise Engel Balling
   Ulrikka Poulsen
   Stine Andersen
   Christina Aagaard
08.20.437
45. Bagsværd
   cox:Matilde Madsen - Bagsværd
   Anine Maria Hallander - Bagsværd
   Nanna Frørup - Bagsværd
   Bente Holmqvist - Bagsværd
   Susanne Bagger - Bagsværd
   Helle Johansen - Bagsværd
   Julie Frøkjær - Bagsværd
   Veronika Karlsson - Bagsværd
   Susie Vestergaard
08.26.156
52. Københavns Roklub 2
   cox:Julie Moss
   Sofie Baagø
   Marie Lyndrup
   Maja Brisson
   Diana Kofod
   Tina Espander
   Mette Munch Madsen
   Mikala Kofoed Rasmussen
   Meiken Trond Hansen
08.48.152

Løb 113 - M2+ inr.FM, motionLøbstid kl. 14:06
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
13. Kalundborg Roklub
   cox:Johanne Kepp Knudsen
   Alexander Nygaard Hansen - Kalundborg
   Kenneth Larsen - Kalundborg
04.42.599
24. Roforeningen KVIK
   cox:Ingrid Braul
   Jens Christian Walter
   Loui Lam
04.47.557
35. Hellerup Roklub
   cox:Henning v.d. Osten
   Thomas Weise
   Per Hansen
04.49.834
41. Danske Studenters Roklub
   cox:Birgitte Weisbjerg
   Knud Hjalmar Back
   Allan Maagaard
04.50.773
52. Danske Studenters Roklub
   cox:Kristine Samson
   Laurits R. Nielsen
   Emil Enemærke
05.06.436

Løb 114 - M4X-DMLøbstid kl. 14:11
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
11. Roskilde Roklub
   Christian Place Pedersen
   Martin Skovsgaard Batenburg
   Sophus Johannesen
   Kasper Jørgensen
07.22.828
23. Danske Studenters Roklub
   Mark Hartsteen
   Frank Steffensen
   Tøger Berg
   Emil Hornung
07.35.742
32. Bagsværd
   Jacob Neergaard - Bagsværd
   Steen Christensen - Bagsværd
   Jonas Fich - Bagsværd
   Timmy Andersen - Bagsværd
07.39.852

Løb 115 - JW2XA, JMLøbstid kl. 14:18
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
13. Roklubben Ægir
   Sara Nissen
   Anne Dsane Andersen
08.51.686
25. Bagsværd
   Cecilie Sandager - Bagsværd
   Sofie Maagaard Jensen - Bagsværd
09.00.391
31. Odder Roklub
   Michella Bonde
   Michaela Pultz
09.27.796
46. Holstebro
   Charlotte Nørtoft Poulsen - Holstebro
   Katrine Andreasen - Holstebro
10.40.879

Løb 117 - JM2XA, JMLøbstid kl. 14:32
3-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
11. Silkeborg
   Thorbjørn Patscheider
   Emil Espersen
07.31.953
25. Odense Roklub
   Peter B. Nørlem
   Oliver Kiehn
07.33.902
34. Hadsund Roklub
   Simon Sørensen
   Anders Olsen
07.43.863
47. Bagsværd
   Andreas Rasmussen - Bagsværd
   Chris Plesner - Bagsværd
07.44.115
56. Roskilde Roklub
   Martin Brenøe
   Magnus Teglbjerg
08.57.798

Løb 118 - M1XDMLøbstid kl. 14:39
2-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
13. NÆSTVED
   morten jørgensen
08.11.307
27. Vestervig 1
   Kristian Østergaard
08.21.198
34. Lemvig Roklub
   Jesper Jensen
08.35.623
42. Danske Studenters Roklub
   Jacob Amstrup Møller
08.37.172
55. Middelfart Roklub
   Hardy Olesen
08.56.149

Løb 119 - W2+ inr.FM, motionLøbstid kl. 14:46
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
14. Danske Studenters Roklub
   cox:Anne Christoffersen
   Mette B. Christensen
   Kirsten Kirk Jepsen
05.06.347
21. Amager Ro- og Kajakklub 1
   cox:Charlotte Jessen
   Kate Balslev
   Ragnhild Søndergård
05.20.544
35. Roforeningen KVIK
   cox:Mejse Andersen
   Margrethe Christensen
   Marie Jensen
05.23.857
43. Amager Ro- og Kajakklub 2
   cox:Charlotte Krogh
   Sophie Bo Schmidt
   Thilde Bo Schmidt
05.24.200
52. Danske Studenters Roklub
   cox:Inger Schow
   Kristine Samson
   Chalotte Lebahn
05.29.234

Løb 120 - W1XDMLøbstid kl. 14:51
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
11. Odder Roklub
   Juliane Elander
09.09.913
23. Lyngby Dame Roklub
   Helene Nygaard Olsen
09.37.932
34. Nordslesvigsk Roklub
   Sarah Jürgensen
09.48.336
42. Lyngby Dame Roklub
   Nina Brandt
10.39.632

Løb 122 - M4-DMLøbstid kl. 14:58
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
11. Roskilde Roklub
   Daniel Zielinski
   Christian Place Pedersen
   Martin Skovsgaard Batenburg
   Kasper Jørgensen
06.56.311
23. Bagsværd
   Peter Sejr - Bagsværd
   Jacob Søgaard - Bagsværd
   Nicki Almquist - Bagsværd
   Lasse Dittmann - Bagsværd
06.57.114

Løb 123 - LW2XFMLøbstid kl. 15:05
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
14. Danske Studenters Roklub
   Asta Larjomaa
   Gitte Willumsen
08.53.570
22. Københavns Roklub
   Tilde Hurup
   Karen Sørensen
09.05.009
31. Bagsværd
   Kristina Højgaard - Bagsværd
   Caroline Persson - Bagsværd
09.27.586

Løb 124 - M2-DMLøbstid kl. 15:12
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
13. Danske Studenters Roklub
   Thomas Ebert
   Eskild Ebbesen
07.43.944
21. Bagsværd
   Casper Naundrup Hansen - Bagsværd
   Jonas Dahl - Bagsværd
07.47.704
32. Kalundborg Roklub
   Mathias Kristensen - Kalundborg
   Casper Villadsen - Kalundborg
08.01.129

Løb 125 - JW4X-A, JMLøbstid kl. 15:19
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
12. Roklubben Ægir
   Anne Dsane Andersen
   Anne Trindkær Nissen
   Maja Knudsen
   Sara Nissen
08.18.211
23. Bagsværd 2
   Line Møller - Bagsværd
   Camilla Weis-Banke - Bagsværd
   Pernille Seifert - Bagsværd
   Iben Østergaard - Bagsværd
08.54.200

Løb 126 - M4+ inr.DMLøbstid kl. 15:26
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
15. Danske Studenters Roklub
   cox:Kirsten Kirk Jepsen
   Thomas Vedsø Szygenda
   Jens Broberg
   Niels Jørgen Gommesen
   Ulrik Ralfkiaer
08.12.855
22. Københavns Roklub
   cox:Sofie Baagø
   Jonas Thygesen
   Morten Blicher Hansen
   Christian Lotz Felter
   Kenny Andersen
08.19.489
33. Danske Studenters Roklub
   cox:Birgitte Weisbjerg
   Gunnar Levring
   Asbjørn Levring
   Jack Ekman
   Martin Rauff Dahl
08.22.778
44. Bagsværd
   cox:Rikke Quist - Bagsværd
   Jens Olav Dahlgaard - Bagsværd
   Peter Søgaard - Bagsværd
   Daniel Graff - Bagsværd
   Timmy Andersen - Bagsværd
08.35.291
51. Amager Ro- og Kajakklub 1
   cox:Charlotte Jessen
   Thomas Hansen
   Michael Stig Hansen
   Jesper Mikkelsen
   Søren Frank Andersen
08.36.130

Løb 127 - LM2XFMLøbstid kl. 15:33
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
14. Hadsund Roklub
   Christian Noll Nielsen
   Jens Noll Nielsen
07.24.244
25. Odense Roklub
   Hans Christian Sørensen
   Andreas Rambøl
07.29.916
31. Aarhus Roklub
   Jens Egebjerg Bækhøj
   Andrej Lawaetz Bendtsen
07.31.855
42. Bagsværd
   Steen Christensen - Bagsværd
   Emil Heinrichsen - Bagsværd
07.51.007
53. Silkeborg
   Dan Rasmussen
   Thorbjørn Patscheider
07.58.430

Løb 128 - JM4X-A, JMLøbstid kl. 15:40
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
13. Bagsværd
   Frederik Secher - Bagsværd
   Frederic Maigaard - Bagsværd
   Niclas Mørck - Bagsværd
   Alexander Strarup Sørensen - Bagsværd
07.07.534
24. Odense Roklub 1
   Peter B. Nørlem
   Benjamin Bahne Larsen
   Oliver Kiehn
   Anders B. Michelsen
07.10.630
31. Odense Roklub 2
   Magnus Gregersen
   Simon Bahne Larsen
   Esben Rusbjerg
   Niklas Sørensen
07.48.946

Løb 131 - (Løb A) - W 2X/2-FM masters Løbstid kl. 15:47
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
11. Fredensborg Roklub
   Susanne Hansen
   Merete Boldt
04.24.160
22. Lyngby Dame Roklub
   Helle Vinkler
   Birgitte Bo
04.32.592
34. Sorø Roklub
   Birgit Juel-Hansen
   Ingrid Petersen
04.35.570
43. Lyngby Dame Roklub
   Lærke Rau
   Nina Brandt
04.44.299

Løb 1312 - (Løb B) - W 1X FM MasterLøbstid kl. 15:52
1-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
14. Sorø Roklub
   Ulla Hvid
04.24.249
22. Lyngby Roklub
   Inger Koch
04.35.308
31. Fredensborg 1
   Helle Bang
04.44.438
43. Skovshoved
   Margit Haar Hansen
04.55.938

Løb 132 - M 1x FM masters Løbstid kl. 15:57
4-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
115. Hellerup Roklub
   Arne Månsson
04.22.051
211. Lemvig Roklub
   Jørgen Jensen
04.24.168
39. Sorø Roklub
   Lars Bo Andersen
04.26.290
417. Roskilde Roklub
   Svend Aage Nielsen
04.36.311
52. Danske Studenters Roklub
   Jan Cederkvist
04.37.882
65. Holstebro
   Ole Rømer
fejlstart.

Løb 133 - M 2x/2- FM masters Løbstid kl. 16:02
3-Distance: 1000 m
No.StartNo/Name1000m
19. Fredensborg Roklub
   Quist Ole
   Søren Eriksen
04.34.012
212. Holstebro
   Freddy Quist - Holstebro
   Hans Ulriksen
04.42.630
37. Roklubben Skjold
   Jørgen Eriksen
   Flemming Bay
04.52.252
45. Danske Studenters Roklub
   Lars Nielsen
   Henrik Almegaard
04.55.373
54. Fredensborg 1
   Søren Heinrichsen
   Jacob Midtgaard
04.56.586
613. Ringsted
   Claus Solmer-Jørgensen
   Steffen Feddersen
05.05.183

Løb 134 - W4X-DMLøbstid kl. 16:07
1-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
16. Roforeningen KVIK
   Sarah Christensen
   Lea Jacobsen
   Fie Udby
   Cecilie Askov Christensen
07.41.396
21. Bagsværd
   Veronika Karlsson - Bagsværd
   Mia Elisabeth Espersen - Bagsværd
   Lisbet Jacobsen - Bagsværd
   Tanja Spring Ehlers - Bagsværd
07.43.991
32. Danske Studenters Roklub
   Malene Jensen
   Naja Holten Møller
   Rikke Frederiksen
   Helle Luthmann Tibian
08.15.949
45. Danske Studenters Roklub
   Henriette Stokholm
   Christine Bille
   Anna Munk Layborn
   Mette Thor Hansen
08.41.340

Løb 135 - M8+DMLøbstid kl. 16:14
2-Distance: 2000 m
No.StartNo/Name2000m
13. Bagsværd
   cox:Emil Blach - Bagsværd
   Mikkel Krenchel - Bagsværd
   Christian Michaelsen - Bagsværd
   Jes Struck - Bagsværd
   Thomas Larsen - Bagsværd
   Peter Sejr - Bagsværd
   Jacob Søgaard - Bagsværd
   Nicki Almquist - Bagsværd
   Lasse Dittmann - Bagsværd
06.41.610
25. Sorø Roklub 1
   cox:Jacob Dahlerup
   Jacob Barsøe
   Jens Vilhelmsen
   Michael Ludwigsen
   Christian Asmussen
   Emil Kjerri
   Ulrich Høgstedt
   Christian Mølvig
   Ulrik Romme
06.45.088
32. Danske Studenters Roklub
   cox:Kirsten Kirk Jepsen
   Thomas Ebert
   Jesper Cullen
   Mikkel Jacobsen
   Jakob Jespersen
   Søren Krogh Hansen
   Mads Reinholdt Rasmussen
   Anders Moustgaard
   Eskild Ebbesen
06.47.222
41. Københavns Roklub
   cox:Jens Møller Martensen
   Magnus Nielsen
   Kenny Andersen
   Martin Andersen
   Jonas Thygesen
   Lars Hvedstrup Jensen
   Mathias Lyster
   Kenneth Bülow
   Jacob Øjvind Nielsen
07.13.376
56. Sorø Roklub 2
   cox:Lars Erik Graudal
   Martin Møller Deela
   Peder Lillelund
   Nikolaj B. Høgstedt
   Nikolaj Bisgaard Nielsen
   Thomas Larsen
   Mads Kruse-Andersen
   Thomas Thougaard
   Anders Hansen
07.27.741